Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
63 posty 466 komentarzy

POLSKI RUCH OPORU W OBRONIE NARODU POLSKIEGO I POLSKI.

LOWPORO - Uwolnieni w 2012r. z prywatnego, niewolniczego systemu przez Paradygmat Raport (OPPT) oraz Proklamację z 2014r. i Dekret z 2015r. Suwerena-Narodu Polskiego, bojkotujmy, ignorujmy wszystkie nielegalne organy władz świeckich i kościelnych ! wojdabejda.

Nie pozwólmy aby okupant wprowadził podatek katastralny !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oświadczamy, że jedynym godnym zaufania Narodu Polskiego przywódcą jest Tadeusz Cichocki, który wzywa Naród Polski do wypowiedzenia posłuszeństwa nielegalnej władzy działającej na naszą szkodę !

 

Wypowiedzmy posłuszeństwo  nielegalnej władzy by ustrzec się przed katastrofalnym podatkiem katastralnym !
“Oświadczam, że jako rodowity Polak/rodowita Polka, Suweren i równocześnie jako człowiek wolny, nie zagubiony na dalekich morzach,  wypowiadam z dniem 1 czerwca 2015r. posłuszeństwo wszystkim organom państwa i samorządów terytorialnych oraz wszelkim organom i urzędom, reprezentowanym przez osoby nieuprawnione  i działające w oparciu o nielegalne, narzucone narodowi przez upadły  światowy, niewolniczy, prywatny system destrukcyjne prawo, szkodzące mnie, moim Rodakom i mojej Ojczyźnie.“

Łowicz, 03.06.2015r.
Maria Bejda, Teresa Wojda
Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”
Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
POLSKI OBYWATELSKI RUCH OPORU

W stanie najwyższego zagrożenia Polski i Narodu Polskiego w Polsce, w sytuacji  obowiązywania dekretu przywódcy Narodu Polskiego Tadeusza Cichockiego z dnia 02.04.2015r. o wypowiedzeniu posłuszeństwa i obronie koniecznej przed żydowskim okupantem, Polski Obywatelski Ruchu Oporu ponownie doświadcza ataków ze strony sił wrogich Narodowi Polskiemu, próbujących przejąć dowodzenie Narodem Polskim  pod pretekstem udzielania "patriotycznych instrukcji " w " Rewolucji Narodowej 2015 ".
Agenci okupanta, udający patriotów polskich, zuchwale, w talmudyczny sposób atakują przedstawicieli Polskiego Obywatelskiego Ruchu Oporu w korespondencji emailowej jak też na czatach i grupach Facebook.Dopuszczają się gróźb karalnych w stosunku do przedstawicieli naszej organizacji rozpowszechniających nasze teksty w obronie Narodu Polskiego i Polski.
Oświadczamy, że jedynym godnym zaufania Narodu Polskiego przywódcą jest Tadeusz Cichocki, który poprzez  wnikliwą i żmudną korespondencję spowodował przyznanie się uzurpatorów do braku dowodów na prawo sprawowania władzy w imieniu Suwerena-Narodu Polskiego, zwierzchnika wszelkiej władzy w Polsce, napodstawie doskonale  udowodnionego  przez Krzysztofa  Puzynę  z udziałem Teresy Wojda i Marii Bejda, sfałszowania wyborów parlamentarnych w 2011r.
link: “Skarga do Strassburga”,iddd.de/StrasbourgOnline.pdf

 

Tadeusz Cichocki  ogłosił w imieniu Narodu PolskiegoProklamację z 02.11.2014r. o bezpośrednim przejęciu władzy zwierzchniej w Polsce przez Suwerena-Naród Polski i aresztowaniu sprawców agresji na Polskę, zawojowania jej terytorium, ludobójstwa na Narodzie Polskim oraz wydałDekret z 02.04.2015r. "POLKI I POLACY- JUŻ CZAS WYPOWIEDZIEĆ POSŁUSZEŃSTWO NIELEGALNEJ WŁADZY DZIAŁAJĄCEJ NA NASZĄ SZKODĘ !!! "

Naród Polski stoi przed wielką i ostatnią szansą uwolnienia się z żydowskiego jarzma poprzez masowe zastosowanie się do wskazań i praw zawartych w Proklamacji i Dekrecie Tadeusza Cichockiego, występującego bezkompromisowo w obronie praw i  własności Narodu Polskiego.www.tcichocki.pl,
Oto cyt. z Dekretu T.Cichockiego :
 WAŻNE!!! Powodzenie ostatniej szansy na pokojowe przemiany w naszej Ojczyźnie, jaką jest wypowiedzenie posłuszeństwa wszystkim nielegalnie funkcjonującym organom w państwie zależeć będzie od szybkiego przekazania niniejszego dekretu suwerena RP do jak największej liczby Polaków i ich POWSZECHNEGO (!!!) zastosowania się do jego treści. Proszę, więc o pomoc w maksymalnym jego rozpowszechnianiu różnymi możliwymi sposobami oraz wdrażanie jego wszystkich zapisów. “
 
Drodzy Rodacy!
Połóżmy wreszcie kres panowaniu podstępnych, obcych, wrogich sił  umiejscowionych w każdym zakątku naszej Ojczystej Ziemi  jak też w internecie !
Uwolnijmy Ducha Polskości od narzucanej nam przez instytucje kościelne miłości do wrogów zamiast miłości do matki, ojca, braci, sióstr, do Ojczyzny i Narodu Polskiego !
Nie składajmy rąk ale otwórzmy ręce i pozwólmy aby ENERGIA STWÓRCY wpłynęła do każdego z nas ! Do naszych serc i umysłów !Pozwólmy na działanie BOSKIEJ ENERGII bezgranicznej miłości, która jest w stanie pokonać zło, które zagnieździło się w Naszej Ojczyźnie !
Według prawa naturalnego jesteśmy wszyscy ludźmi wolnymi a nie niewolnikami ! Nie zagubiliśmy się na dalekich morzach, jak zostało nam to narzucone w chwili przyjścia na świat, w obecnie dogorywającym niewolniczym, prywatnym systemie opartym na prawie morskim !
Symbole zniewolenia przestaną na nas działać, gdy wszyscy zwracać będziemy się do Boga, bez pośredników, którzy zagradzają nam drogę do BOSKIEJ ENERGII !
W każdym z nas jest cząstka BOGA i cząstka władzy danej nam od BOGA każdemu jako Suwerenowi, zgodnie z prawem naturalnym, do którego odnosi się Tadeusz Cichocki w Proklamacji i Dekrecie !
Uwolnijmy się od naszych ciemiężców i prześladowców działających głównie poprzez kartele: polityczny, religijny, farmaceutyczny, energetyczny, bankowy, medialny ! Wszystkie te kartele są zarejestrowane jako żydowskie geszefty w Waszyngtonie a ich celem jest zniewalanie i depopulacja ludzkości !
Przejęcie władzy przez Naród Polski w Polsce, Ojczyźnie Polaków  następuje w dogodnym momencie, gdy do świadomości ludzi w Polsce i na świecie dociera lotem błyskawicy fakt ujawnienia upadku prywatnego, niewolniczego światowego systemu.https://ujawnienie.wordpress.com/2013/03/01/one-poeples-publi-trust/
Nie dopuśćmy aby żydowski okupant dalej ograbiał nas z naszych dóbr duchowych i materialnych !Nie pozwólmy aby żydowski okupant wprowadził podatek katastralny i urbanistyczny czy rugował nas z Ojczystej Ziemi w ramach ustawy o rozwoju infrastruktury turystycznej !
Jest to skrupulatnie przygotowany zamach na prywatną własność każdego Polaka  w ramach wprowadzanego stopniowo, podstępnego wyniszczania Narodu Polskiego i masowego wypędzania Polaków na bruk czy na emigrację, by ich miejsce zajmowali m.in. Żydzi masowo sprowadzani z całego świata do Polski.
http://pressmix.eu/2015/05/06/katastrofalny-podatek-katastralny-juz-za-rok-czemu-kandydaci-na-prezydenta-o-nim-milcza/ cyt.:...“pośród partii politycznych panuje swoista zmowa milczenia odnośnie wprowadzenia podatku katastralnego. Przy przyjętej już stawce podatku katastralnego równej 1% wartości nieruchomości, właściciel mieszkania za 300 tys. zł zapłaci 3000 zł rocznie, a właściciel domku za 500 tys. zł zapłaci 5000 zł rocznie.Ten podatek zmiecie z powierzchni ziemi gospodarstwa rolne, bo nawet małe gospodarstwo może „liczyć” na 10 lub 20 tys. zł podatku “katastralnego rocznie.
"Ustawa z 8 kwietnia 2015 roku „o zmianie niektórych ustaw związanych z likwidacją barier prawnych w zakresie rozwoju infrastruktury turystycznej w Polsce” wygląda niewinnie i zachęcająco. Jej promotorzy mówią o rozwoju infrastruktury i promocji polskiej turystyki. W rzeczywistości – jak alarmują eksperci -stwarza pole do wywłaszczania Polaków na rzecz lobby biznesowego w obszarze sportu, turystyki i rekreacji.

Maria Bejda, Teresa Wojda
Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”
Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
POLSKI OBYWATELSKI RUCH OPORU
 

KOMENTARZE

 • 1% dzis a za rok 1.3%
  W USA ten podatek podwaja sie co jakies 12 lat.Wartosc nieuchomosci ustala urzednik wedlug swego widzimisie.Moga byc 2 identyczne posiadlosci obok siebie.Jeden wlasciciel placi $12000 rocznie a drugi $27.Oczywiscie, ze ten drugi jest znaczaca osoba w miescie.
  Konkretny przyklad:moj dom z tektury o pow.150m na 1/2 ha ziemi,wartosc $69000, podatek 2.8%,czyli $1950 do placenia.Znajomy lekarz kilka ulic dalej- dom tez z tekury ale oblozony atrapami ceglanymi o pow.500m na 1/2 ha, wartosc $442000,podatek 4.8%, czyli $21201.Nie zaplacisz podatku raz i dom nie Twoj.A w Polsce ludzie maja piekne domy,z murkami, bramami, bedzie assesor mial pelne rece roboty a co roku jezdza i patrza czy ktos czasem czegos nie dobudowal, nie upiekszyl.Maja tez ostre zdjecia satelitarne i porownuja z ubieglorocznymi.
 • Jak widać...
  nie za bardzo jest to temat interesujący. Po prostu nikt nie wierzy, że ktoś może coś takiego wymyślić. Polacy się obudzą, gdy zaczną się eksmisje z ich własnych domów, mieszkań własnościowych, gospodarstw rolnych itd, itp...
  Domów i mieszkań własnościowych wybudowanych, kupionych przeważnie bardzo wielkim wysiłkiem finansowym a także własną pracą, kosztem wypoczynku, urlopów itd, po to by mieć zabezpieczenie na starość... Starość zaś przyjdzie im spędzić na bruku, lub w najlepszym wypadku w noclegowni.
  Wtedy, może pojedyńczy Polacy się obudzą, bo reszta pewnie i tak nie zorientuje się, co tak naprawdę się stało. Jak już zostali okradzeni z wszystkiego
 • Sam znam osobiście debila....
  z którym rozmawiałem już kiedyś na temat tego podatku i dowiedziałem się, że... jest to sprawa słuszna, bo gdzie indziej to już dawno funkcjonuje...
  Żeby było śmieszniej, ten debil jest już zakredycony w takiej sprali że grozi mu już eksmisja z własnego domu, i to nawet bez tego podatku katastralnego...
 • Komentarz "nieustraszonej" z wojdabejda.wordpress.com
  https://wojdabejda.wordpress.com/2015/06/04/wypowiedzmy-posluszenstwo-nielegalnej-wladzy-by-ustrzec-sie-przed-katastrofalnym-podatkiem-katastralnym/

  One response to “Wypowiedzmy posłuszeństwo nielegalnej władzy by ustrzec się przed katastrofalnym podatkiem katastralnym !”


  nieustraszona
  4 Czerwiec 2015 at 09:59
  ” Ustawa o podatkach nie stanowi wykładni prawa” – takie zdanie każdy sobie może przeczytać na końcu broszury wydawanej po polsku dla martwej duszy „podatnika” o „podatkach” i dostępnej za darmo w każdym urzędzie rabunkowym !!!

  Bo w rzeczywistości właściwie nazywa się to też w Niemczech DAROWIZNA, jako ten trybut , ten bezprawny haracz ściągany przez urzędy „skarbowe” u oglupionych propagandą gojów pracujących całe swe niewolnicze życie na swych „panów” i „władców”, których to tak irracjonalnie się boją wobec ich każdego PAPIEROWEGO szantażu pism z POGROZKAMI żydowskich firm podlegających ” ministerstwu skarbu” i też „ministerstwu sprawiedliwości” i wrzucanych bezprawnie jak i dosłownie jako „reklama” tych „firm” do skrzynek pocztowych i mających wyłącznie na celu WYLUDZENIE pieniędzy !

  Kto pamięta kryminalne filmy hollywoodzkie o anonimowych szantażystach domagających się okupu poprzez listy ułożone z wyciętymi literami ten wie, że chodziło w nich często o wykup porwanej i ukrytej ofiary, której miała grozić śmierć w wypadku niezapłaconego okupu .

  Poniżej całe wyjaśnienie i dowody na to, że też „prawo” i „sprawiedliwość” w wersji niemieckiej robi tylko i wyłącznie „geszefty” po uprzednim zmanipulowaniu „podmiotów prawnych ” czyli martwych dusz różnymi kryminalnymi pismami z anonimowymi pogróżkami i machiną propagandy „państwowej”.

  http://brd-schwindel.org/brd-justiz-betreibt-geschaefte/

  Jeszcze raz rejestracja ” ministerstwa sprawiedliwości” jako żydowski geszeft :

  UPIK® Datensatz – L
  L Eingetragener Firmenname MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOSCI
  Nicht eingetragene Bezeichnung oder Unternehmensteil
  L D-U-N-S® Nummer 367462806
  L Geschäftssitz Ul. Ujazdowskie 11
  L Postleitzahl 00 567
  L Postalische Stadt Warszawa
  Land Poland
  W Länder-Code 616
  Postfachnummer
  Postfach Stadt
  L Telefon Nummer 225212722
  W Fax Nummer 225212888
  W Name Hauptverantwortlicher Chmielewski Stanislaw
  W Tätigkeit (SIC) 9611

  Stąd wysyłane są „państwowe” wytyczne i okólniki na papierze do całkowitego rabunku „podmiotów prawnych” terrorem podatkowym oraz do wywłaszczenia ich ze wszelkich gruntów i nieruchomości za pomocą „podatku katastralnego” czy lepiej „katastrofalnego” dla ludzi, którzy naiwnie wierzą w to, co jest anonimowo napisane i wrzucane bezprawnie do SKRZYNEK POCZTOWYCH przez „pocztę polską” bedącą też pod kontrolą i na użytek pejsatych drukarzy kłamstw i pogróżek podszywających się za „prawo” !!!! !!!

  UPIK® Datensatz – L
  L Eingetragener Firmenname MINISTERSTWO SKARBU PANSTWA
  Nicht eingetragene Bezeichnung oder Unternehmensteil
  L D-U-N-S® Nummer 426919651
  L Geschäftssitz Ul. Krucza 36
  L Postleitzahl 00 522
  L Postalische Stadt Warszawa
  Land Poland
  W Länder-Code 616
  Postfachnummer
  Postfach Stadt
  L Telefon Nummer 226959000
  W Fax Nummer 226299838
  W Name Hauptverantwortlicher Borowiec Grzegorz
  W Tätigkeit (SIC) 9199
 • Zanim skasuje poniższe komentaqrze "nikander" i nadal będzie zwodził Naród Polski w stanie obowiązywania Dekretu T. Cichockiego
  Uchrońmy Polskę przed hu-JOW-izną!!!
  Nie będzie drugiego Lejby Kohne z Matka Boską w Klapie!!!
  nadużycie link skomentuj
  nikander 05.06.2015 09:46:10
  NIE SEJMIKI, NIE WYBORY ZYDOWSKIEGO OKUPANTA ALE DEKRET T. CICHOCKIEGO NAJWAŻNIEJSZY DLA NARODU POLSKIEGO I POLSKI !!!
  Nie pozwólmy aby okupant wprowadził podatek katastralny !http://polskiruchoporu.neon24.pl/post/123139,nie-pozwolmy-aby-okupant-wprowadzil-podatek-katastralny

  Oświadczamy, że jedynym godnym zaufania Narodu Polskiego przywódcą jest Tadeusz Cichocki, który wzywa Naród Polski do wypowiedzenia posłuszeństwa nielegalnej władzy działającej na naszą szkodę !


  Wypowiedzmy posłuszeństwo nielegalnej władzy by ustrzec się przed katastrofalnym podatkiem katastralnym !


  “Oświadczam, że jako rodowity Polak/rodowita Polka, Suweren i równocześnie jako człowiek wolny, nie zagubiony na dalekich morzach, wypowiadam z dniem 1 czerwca 2015r. posłuszeństwo wszystkim organom państwa i samorządów terytorialnych oraz wszelkim organom i urzędom, reprezentowanym przez osoby nieuprawnione i działające w oparciu o nielegalne, narzucone narodowi przez upadły światowy, niewolniczy, prywatny system destrukcyjne prawo, szkodzące mnie, moim Rodakom i mojej Ojczyźnie.“
  więcej w: http://polskiruchoporu.neon24.pl/post/123139,nie-pozwolmy-aby-okupant-wprowadzil-podatek-katastralny

  Łowicz, 03.06.2015r.
  Maria Bejda, Teresa Wojda
  Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”
  Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
  POLSKI OBYWATELSKI RUCH OPORU  http://www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze https://wojdabejda.wordpress.com
  http://polskiruchoporu.neon24.pl/
  nadużycie link skomentuj usuń
  LOWPORO 05.06.2015 10:25:42
  @LOWPORO 10:25:42
  Proszę nie zaśmiecać tej notki. Jeśli ma Pan/Pani coś to dodania to owszem. Komentarz usuwam
  nadużycie link skomentuj
  nikander 05.06.2015 10:33:53
  @nikander 10:33:53
  TEN WPIS ŚWIADCZY O TYM , ŻE NIE POLSKIEGO NARODU INTERESY PAN REPREZENTUJE I Z PANEM ZWIĄZANI !
  TYLKO WROGOWIE NARODU POLSKIEGO I POLSKI NAJWAŻNIEJSZY DOKUMENT - DEKRET NARODU POLSKIEGO ZNIEWAŻAJĄ I USUWAJĄ Z TAKIM HANIEBNYM KOMENTARZEM !
  STAWIA SIĘ SAM PAN PO STRONIE ŻYDOWSKIEGO OKUPANTA A SWOJA DZIAŁALNOŚCIĄ SZKODZI NARODOWI POLSKIEMU, ZWODZI NIEŚWIADOMYCH PANA FAŁSZU!
  nadużycie link skomentuj usuń
  LOWPORO 05.06.2015 11:08:11
  @nikander 10:33:53 Kto kogo powinien usunąć !
  pana talmudyczna komenda:"Proszę nie zaśmiecać tej notki. Jeśli ma Pan/Pani coś to dodania to owszem. Komentarz usuwam"
  nasuwa jedynie konieczne przywołanie testamentu znawcy talmudu S. Trzeciaka, ze aby Polskę wznieść wzwyż to Żydów trzeba z Polski wysiedlić jako element szkodliwy!
  http://trzcinska.neon24.pl/post/106528,polska-najbogatszym-krajem-swiata-mlekiem-i-miodem-plynacym
  nadużycie link skomentuj usuń
  LOWPORO 05.06.2015 11:14:15
  @LOWPORO 11:08:11
  Szanowna Pani/Panie

  To jest notka służąca komunikacji ludzi, którzy zaangażowali się w proces tworzenia zasad nowego ustroju. Pan Cichocki nie otrzymał oferty, bo my skupiamy ludzi przytomnych. Proszę tych - pożal się Boże - aktów nieposłuszeństwa tu nie promować .
  nadużycie link skomentuj
  nikander 05.06.2015 11:14:56
  @nikander 11:14:56


  Tak obraża i znieważa tylko przedstawiciel żydowskiego okupanta !

  Nie będzie waszego żadnego żydowskiego nowego ustroju !
  To podstęp wielkie oszustwo i działanie na szkodę Narodu Polskiego i Polski !

  Nie potrzeba nam, Suwerenom -Narodowi Polskiemu żadnych złudnych sejmików dopóki okupant narzuca nam swoje NIELEGALNE PRAWA !
  http://polskiruchoporu.neon24.pl/post/123139,nie-pozwolmy-aby-okupant-wprowadzil-podatek-katastralny

  Oświadczamy, że jedynym godnym zaufania Narodu Polskiego przywódcą jest Tadeusz Cichocki, który wzywa Naród Polski do wypowiedzenia posłuszeństwa nielegalnej władzy działającej na naszą szkodę !

  http://trzcinska.neon24.pl/post/122994,01-06-2015-r-suweren-wprowadza-stan-wyjatkowy-w-polsce
  nadużycie link skomentuj usuń
  LOWPORO 05.06.2015 11:59:00
  @nikander 11:14:56
  Pan, gdy był rodowitym Polakiem to by promował właśnie akt nieposłuszeństwa żydowskiemu okupantowi a nie zwodził takim obłudnym działaniem w sytuacji gdy żydowski okupant dokonał agresji, zawojowania terytorium Polski i dokonuje ludobójstwa na Narodzie Polskim!

  http://justice4poland.com/2014/06/18/stop-talmudycznym-rzadom-w-polsce/
  http://opolczykpl.wordpress.com/2014/03/28/skarga-na-agresje-na-polske-debelacje-terytorium-ludobojstwo-na-narodzie-polskim/

  http://piotrbein.wordpress.com/2014/05/07/skarga-do-prokuratora-mtk-dawcy-organow-oskarzaja-zza-grobu/
  http://piotrbein.wordpress.com/2014/05/07/szok-zywe-zdrowe-ofiary-wypadkow-w-polin-ida-na-handel-organami/
  nadużycie link skomentuj usuń
  LOWPORO 05.
 • Polska jest bankrutem
  Polska jest bankrutem rządzonym przez złodziei. Pasożyty wprowadzą kolejne obłożenia na społeczeństwo włącznie z podatkiem katastralnym aby móc dalej pasożytować.
 • @staszek kieliszek 03:48:56
  Czyżbyś pisał o najpiękniejszym państwie świata, do którego chcą wyjechać wszyscy bodaj Polacy?
 • @Jan Paweł 21:03:51
  Podatek k. powinien być wprowadzony zaraz po obaleniu komuny. Po wprowadzeniu podatku od zarobków dodano wszystkim do płacy, aby po zapłaceniu podatku mieli podobnie. To samo powinno być z pod. kat., ale wszyscy dostaliby jednakową podwyżkę, ale bogatsi płaciliby większy pod. kat. Albo wszyscy sobie by odpisywali od podatku w PIT pewną niewielką kwotę, która byłaby równa mniej więcej najniższemu pod. kat. w Polsce, który powinien być ustalony nie na 1%, lecz na 0,1-0,2% na początek, a po 10 latach lekko podniesiony. Także E powinno być wprowadzone razem ze Słowacją...
 • @Jan Paweł 21:07:32
  Z rodzicami mieszkamy w 4 dorosłe osoby w domku jednor. na działce 600 mkw. Wartość to 500-800 tys. zł. Gdyby płacić pk 0,1% to daje ok. 7000 zł rocznie, czyli 145 zł/mies. na osobę. Rząd mógłby ustalić pewną kwotę do umorzenia, np. 0,1% od mieszkania 300 tys. zł, czyli 3000 zł i wówczas te opłaty byłyby połowę niższe. Za ogrzewanie gazem zimą płacimy ok. 2000 zł mies. (1000 zł za jedną kondygnację). Natomiast można sobie wyobrazić pk płacony przez krezusów posiadających wielkie pałace i fabryki oraz gospodarstwa rolne. Czy na Zachodzie nie płaci się pk? Oczywiście, należałoby przy okazji zwolnić połowę urzędników...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930