Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
63 posty 466 komentarzy

POLSKI RUCH OPORU W OBRONIE NARODU POLSKIEGO I POLSKI.

LOWPORO - Uwolnieni w 2012r. z prywatnego, niewolniczego systemu przez Paradygmat Raport (OPPT) oraz Proklamację z 2014r. i Dekret z 2015r. Suwerena-Narodu Polskiego, bojkotujmy, ignorujmy wszystkie nielegalne organy władz świeckich i kościelnych ! wojdabejda.

ZDEMASKOWANE OSZUSTWO UNIJNE KOŃCEM UNII EUROPEJSKIEJ !!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jesteście szefami prywatnych firm handlowych, symulących instytucje unijne ! Jesteście nielegalnym tworem, powstałym na gruncie podpisanych in blanco założycielskich traktatów rzymskich !

  

Kompromitacja fałszywej demokracji unijnej.

Oskarżenie szefów, prywatnych firm handlowych symulujących instytucje unijne o działania na szkodę ludzkości.

 

Łowicz, 15.01.2016r.

 

Do szefów Komisji Europejskiej, Rady Europejskiej, Parlamentu Europejskiego.

 

Otrzymują:

Sąd Prawa Zwyczajowego w Brukseli

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie,

Prezydent Rosji.

 

Szanowni Państwo !

 

Jako osoby uwolnione z upadłego, światowego niewolniczego prywatnego systemu, zdelegalizowanej władzy Trój-Korony z Watykanem na czele i jednocześnie jako przedstawicielki Suwerena-Narodu Polskiego, bezpośrednio sprawującego od 02.11.2014r. władzę zwierzchnią w Polsce na mocy Proklamacji, oraz jako petycjonariuszki Parlamentu Europejskiego: PE 0578/2012,  żądałyśmy upublicznienia i informowałyśmy Szanownych Państwa, że na mocy Dekretu Suwerena-Narodu Polskiego z 02.04.2015r. obowiązuje w Polsce,od 01.06. 2015r.wypowiedzenie posłuszeństwa prywatnym firmom handlowym, symulującym instytucje państwowe a  zarejestrowanym w UPIK w Waszyngtonie.

 

link: Teresa Wojda i Maria Bejda w Parlamencie Europejskim w 2012r..https://www.youtube.com/watch?v=xyUEz2Qk_Xg

link: Teresa Wojda i Maria Bejda w batalii o wodę i bezpieczne życie w Polsce - Parlament Europejski, 2012r.

 

https://www.youtube.com/watch?v=9dT5d_MRYnE

 

http://polskiruchoporu.neon24.pl/post/128309,o-delegalizacje-oficjalnej-medycyny

http://polskiruchoporu.neon24.pl/post/128205,stop-smiercionosnym-lapankom-mammograficznym

 

Oto przykładowy wypis z rejestru UPIK w Waszyngtonie prywatnej  firmy handlowej podającej się nielegalnie za “Ministerstwo Zdrowia” :

 

UPIK® Datensatz - L

L

Eingetragener Firmenname

MINISTERSTWO ZDROWIA

 

Nicht eingetragene Bezeichnung oder Unternehmensteil

 

L

D-U-N-S® Nummer

367462863

L

Geschäftssitz

Ul. Miodowa 15

L

Postleitzahl

00 246

L

Postalische Stadt

Warszawa

 

Land

Poland

W

Länder-Code

616

 

Postfachnummer

 

 

Postfach Stadt

 

L

Telefon Nummer

226349440

W

Fax Nummer

226352487

W

Name Hauptverantwortlicher

Arlukowicz Bartosz

 

 

Tätigkeit (SIC)

9431

 

 

 

Jesteście winni zatajenia doniosłych dla Narodu Polskiego i narodów Europy informacji, bo do dziś nie ogłosiliście światu swojego upadku, nie ogłosiliście, że jesteście nielegalnym tworem, powstałym na gruncie podpisanych in blanco założycielskich traktatów rzymskich a faktycznie jesteście przedstawicielami prywatnych  firm handlowych, zarejestrowanych  w UPIK w Waszyngtonie.

https://ujawnienie.wordpress.com/2013/03/01/one-poeples-publi-trust/

 

https://www.upik.de/7f029ad4a435556bb559313d6aa24cfe/upik_datensatz.cgi?view=1&senden=Weiter&id=24&crypt=18ae345946083ee4ee933217f7e8983a&code=gdc5l&senden=Weiter

UPIK® - Unique Partner Identification Key

Bisnode D&B Deutschland Logo

Home  |  News  |  Bisnode D&B Deutschland  |  D&B International  |  VDA  |  VCI  |  Kontakt  |  Login         

UPIK® Datensatz - L

L

Eingetragener Firmenname

PARLEMENT EUROPEEN SOC.ETR. B.I.B.

 

Nicht eingetragene Bezeichnung oder Unternehmensteil

 

L

D-U-N-S® Nummer

376886482

L

Geschäftssitz

Rue Wiertz 60

L

Postleitzahl

1047

L

Postalische Stadt

Brussels

 

Land

Belgium

W

Länder-Code

056

 

Postfachnummer

 
 

Postfach Stadt

 

L

Telefon Nummer

022842111

W

Fax Nummer

22346438

 

Name Hauptverantwortlicher

 

W

Tätigkeit (SIC)

4789

Klucz SIC 4789 działalności przemysłowej UE jako "Serwisy transportowe, nie sklasyfikowane gdzie indziej " !  https://www.osha.gov/pls/imis/sic_manual.display?id=937&tab=description

Oskarżamy Was  o współudział w niszczeniu narodów i państw w Europie i na świecie pod szyldem fałszywej, nielegalnej  Unii Europejskiej, bo opartej na założycielskich traktatach rzymskich podpisanych na in blanco !
http://polskiruchoporu.neon24.pl/post/128439,teatr-polityczno-religijny-zdemaskowany

 

„Asystenci dokładnie uważali na to,żeby nikt nie zauważył oszukaństwa.”…

„Co wtedy w Rzymie wydarzyło się było wielkim show z pustą zawartością” :http://brd-schwindel.org/sind-die-roemischen-vertraege-rechtsungueltig/

Przypieczętowaniem upadku systemu jest dokument wydany przez papieża Franciszka“motu proprio”,  wprowadzający od 01.09.2013r. prywatną odpowiedzialność urzędników, sędziów, prokuratorów, prawników, za działania na szkodę ludzkości.  http://brd-schwindel.org/beamte-wurden-aufgeklaert-alle-handlungen-sind-eigenverantwortlich/

“Mniej niż 2 lata po “motu proprio” papieża Franciszka, służalcy systemu ujawniani są powoli. Otrzymali oni dokument stwierdzający, że działają oni na własną, prywatną  odpowiedzialność.

W motu proprio jest

Uchylenie immunitetu wszystkich sędziów

Uchylenie immunitetu wszystkich prokuratorów

Uchylenie immunitetu wszystkich prawników

Uchylenie immunitetu wszystkich urzędników państwowych

Od 01.09.2013 te grupy osób nie nie chroni żaden immunitet ! Jako  przestępcy  podlegają ściganiu z całą  surowością  prawa !!! Teraz mogą zdecydować czy chcą nadal okradać nas i nękać czy staną się ludźmi, istotami moralnymi, duchowymi na równi z nami, suwerenami. To oznacza, że system niewolniczy się skończył…”

(Tłum. M.Bejda z j. niem. art. “BeAmte” wurden aufgeklärt  -alle Handlungen sind eigenwerantwortlich”)

Oryginał dokumentu papieża w poniższym linku:http://w2.vatican.va/content/francesco/en/motu_proprio/documents/papa-francesco-motu-proprio_20130711_organi-giudiziari.htm\

Jesteście winni, wraz z pomocnikami i Waszymi zleceniodawcami,  oszustwa polegającego na uznawaniu nielegalnych władz żydowskiego okupanta, który podstępnie, bezprawnie przejął Państwo Polskie  w 1927r. Obecnie żydowski okupant nielegalnie,  bezskutecznie działa w imieniu Narodu Polskiego i Polski. Prywatne firmy handlowe żydowskiego okupanta podają się nielegalnie, bezprawnie, bezskutecznie  za instytucje państwowe, posługując się nielegalnymi, sfałszowanymi symbolami narodowymi.

Jesteście winni, wraz z pomocnikami, oszustwa polegającego na uznawaniu osób o fałszywej tożsamości, sfałszowanych nazwiskach, nie posiadających legitymacji Suwerena-Narodu Polskiego i Polski jako wiarygodnych przedstawicieli Narodu Polskiego i Polski.

Zgodnie z ekspertyzą prawną Krystyny Trzcińskiej, cyt..:” nikt nie był kompetentny, nikt nie był władny, podpisywać w imieniu POLSKI, jakichkolwiek umów międzynarodowych, w tym i przystąpienia POLSKI do: Unii Europejskiej, NATO, ONZ itp.

POLSKA, zgodnie z prawdą obiektywną, nigdy nie przystąpiła do UE, gdyż:

1) brak jest na tą okoliczność dowodów z dokumentów urzędowych, mających moc władczą i podlegających wykonaniu.

2) POLSKA jest w stanie zawieszenia bytu od 1927 r (bezskuteczne rozporządzenie o godle). POLSKA ma swoje terytorium, ale nie ma prawomocnych symboli narodowych, a te symbole narodowe, którymi posługują się polskojęzyczne przybłędy żydowskie, zamieszkałe na terytorium POLSKI często pod przybranym nazwiskiem i wyłudzonym obywatelstwem POLSKIM, prawomocnymi symbolami narodowymi POLSKI nie są. (...)
Wszelkie składki na cel utrzymania tych wyżej wymienionych żydowskich organizacji i innych nie wymienionych tutaj, wyłożone arbitralnie ze SKARBU PAŃSTWA POLSKIEGO, hojną ręką przez żydowskich przybłędów w imieniu POLSKI, podlegają bezwzględnie zwrotowi POLSCE przez IZRAEL i międzynarodowe żydostwo, w trybie natychmiastowym, (...)”- koniec cytatu zaczerpniętego z linka pt.: “No i potem się dziwią że palą nimi w piecach”
trzcinska.neon24.pl/post/128677,no-i-potem-sie-dziwia-ze-pala-nimi-w-piecach

Krystyna Trzcińska w poniższym linku pt.:”Dlaczego Polacy wezmą udział w rewolucji narodowej 2015 ?” udawadnia, że Izrael przejął terytorium Polski, stosuje jurysdykcję talmudyczną w celu wymordowania Polaków.trzcinska.neon24.pl/post/119381,dlaczego-polacy-wezma-udzial-w-rewolucji-narodowej-2015

 

trzcinska.neon24.pl/post/128677,no-i-potem-sie-dziwia-ze-pala-nimi-w-piecach trzcinska.neon24.pl/post/119381,dlaczego-polacy-wezma-udzial-w-rewolucji-narodowej-2015

Dodatkowo na mocy Proklamacji T.Cichockiego z 02.11.2014r., napisanej w imieniu i w interesie Suwerena-Narodu Polskiego  o przejęciu bezpośredniego sprawowania władzy  zwierzchniej na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, staliśmy się obligatoryjnie uwolnieni z żydowskiego jarzma.

Pomimo naszych wielokrotnych  żądań, nie upubliczniliście i nie respektujecie  faktu  obowiązywania w Polsce aktów prawnych najwyższej rangi, wydanych zgodnie z  Boskim Prawem Naturalnym, w imieniu i w interesie Narodu Polskiego, jakimi są  Proklamacja, z dnia 02.11.2014r., i Dekret Suwerena-Narodu Polskiego, z dnia 02.04.2015r..www.tcichocki.pl

 

Jesteście winni krzyd Narodu Polskiego, bo w wyniku nielegalnych, fałszowanych od wielu lat wyborów, światowe elity żydowskie wprowadziły swoją kolejną ekipę zarządzającą w ich interesie, która kontynuuje holokaust na Narodzie Polskim, w czasie pozornego pokoju.

 

Oto wybrane linki z naszymi wystąpieniami-dowodami w sprawie:

https://wojdabejda.wordpress.com/category/skarga-do-trybunalu-karnego-w-hadze/

https://piotrbein.wordpress.com/2014/05/07/skarga-do-prokuratora-mtk-dawcy-organow-oskarzaja-zza-grobu/

https://piotrbein.wordpress.com/2014/04/03/skarga-na-bezprawny-zamach-na-siedzibe-stowarzyszenia-i-obywatelskiego-ruchu-oporu/

https://piotrbein.wordpress.com/2014/03/05/polacy-prosza-putina-o-naglosnienie-sfalszowanych-wyborow-i-nielegalnej-wladzy-w-polsce/

https://piotrbein.wordpress.com/2014/07/01/media-lokalne-chronia-przestepcow-a-zniewazaja-obroncow-narodu-polskiego/,http://www.monitor-polski.pl/chca-nas-wytruc-woda-z-kanalizacji/

 

Obecnie zarzucacie kolejnej, nielegalnej ekipie żydowskiego okupanta z PiS, dokonanie w Polsce zamachu stanu, a przecież zamach stanu w Polsce już wcześniej, bo w 2013r. udowodnił Tadeusz Cichocki. O tym ważnym fakcie informowałyśmy Was drogą pocztową (potwierdzenie odbioru Deutsche Post, lipiec 2013r.), jak też emailową.

 

Zamach stanu dokonany został już wcześniej a Wy posługujecie się obecnie gołosłownymi stwierdzeniami o zamachu stanu w Polsce w 2015r., strasząc, jakoby demokracja, której nie było i nie ma, jest zagrożona ! Poprzez taką manipulację, poprzez takie celowe zamieszanie odwracacie  uwagę od Waszych działań godzących  w prawa naturalne narodów Europy do życia w pokoju, w dostatku, bez milionów uchodźców z krajów  Afryki i Azji, w bezpiecznym środowisku, z wykorzystaniem ukrywanej przez Was np. technologii wolnej energii, którą zaoferowała Wam  Fundacja Keshe.

 

Każda z nas jako Suweren i równocześnie  jako przedstawicielki Polskiego Obywatelskiego Ruchu Oporu, przedstawiłyśmy Wam niepodważalne dowody na sfałszowanie wyborów parlamentarnych w 2011r., jak też niepodważalne dowody na dokonanie zamachu stanu przez ekipę Donalda Tuska.

Celowo ukrywaliście fakt udowodnienia przez K.Puzynę, z naszym udziałem, sfałszowania wyborów parlamentarnych w 2011r. , poprzez włamanie do centralnej urny wyborczej, wtedy gdy swoją władzę na polskiej scenie politycznej, ugruntowała PO z fałszerzem, agentem Stasi- służby wywiadowczej byłej NRD, Donaldem Tuskiem, którego mianowaliście na eksponowane stanowisko w Brukseli, co jest niebywałym skandalem !iddd.de/StrasbourgOnline.pdf umtsno.blogspot.de/2011/12/skarga-do-strasbourga.html,umtsno.blogspot.de/2011/12/wnioski-z-odrzucenia-protestu-2011.html

Brak odpowiedzi na nasze wystąpienie z 06.11.2013r. pt.: “Dlaczego władze unijne sprzyjają uzurpatorskim władzom w Polsce?” uznajemy, zgodnie z prawem międzynarodowym, jako przyznanie się do winy, do odpowiedzialności za działania na szkodę ludzkości. Treść wystąpienia z dnia 06.11.2013r., w całości w załączeniu poniżej.

 

Oskarżamy Was o współudział w agresji na Polskę, debellacji jej terytorium, ludobójstwie na Narodzie Polskim !!!  Oskarżamy Was o współudział w naruszaniu dóbr osobistych,  prześladowaniu i dyskryminacji Teresy Wojda, Marii Bejda ! Oskarżamy Was o współudział w  zamachu na życie Teresy z domu Znyk(Wojda) i  Marii z domu Znyk (Bejda) ! Odpowiadacie  prywatnie, osobiście własnym majątkiem za wyrządzone Teresie Wojda, Marii Bejda oraz  wyrządzone Narodowi Polskiemu szkody i krzywdy !!!

https://opolczykpl.wordpress.com/2014/03/28/skarga-na-agresje-na-polske-debelacje-terytorium-ludobojstwo-na-narodzie-polskim/

https://opolczykpl.wordpress.com/2014/03/27/niemiecka-policja-kryminalna-kontroluje-polityczne-wpisy-polakow-na-fb-pejsbuku/

https://piotrbein.wordpress.com/2014/05/07/skarga-do-prokuratora-mtk-dawcy-organow-oskarzaja-zza-grobu/ https://piotrbein.wordpress.com/2014/05/07/szok-zywe-zdrowe-ofiary-wypadkow-w-polin-ida-na-handel-organami/

Dołączamy Was i Waszych pomocników do listy  osób winnych agresji na Polskę, debellacji jej terytorium, ludobójstwa na Narodzie Polskim, winnych współudziału w łamaniu praw Teresy Wojda, Marii Bejda, winnych współudziału w naruszaniu dóbr osobistych, prześladowaniu, dyskryminacji Teresy Wojda, Marii Bejda, winnych  współudziału w zamachu na życie Teresy Wojda i Marii Bejda:

Link: “Zamach na przedstawicielki Polskiego Obywatelskiego Ruchu Oporu… “

https://wojdabejda.wordpress.com/2015/11/06/zamach-na-przedstawicielki-polskiego-obywatelskiego-ruchu-oporu-bandycki-napad-i-proba-uprowadzenia-w-lowiczu/

Oto poniżej niepełna lista osób podlegających jurysdykcji prawa naturalnego, Sądu Zwyczajowego w Brukseli.

Bronisław Komorowski- były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Krakowskie Przedmieście 46/48 Warszawa, (obecne miejsce zamieszkania nieznane.)

Donald Tusk - były Prezes Rady Ministrów,

Ewa Kopacz -  była Prezes Rady Ministrów,

Konstanty Radziwiłł- obecny Minister Zdrowia

Paweł Szałamacha – Minister Finansów

Irena Lipowicz – była Rzecznik Praw Obywatelskich,Aleja Solidarności 77, 00-090 Warszawa,

Cezary Grabarczyk, Marek Biernacki - byli  Ministrowie Sprawiedliwości,Al. Ujazdowskie 11,

00-950 Warszawa,

Stanisław Dąbrowski - były Prezes Sądu Najwyższego,Plac Krasińskich 2/4/6, 00-951 Warszawa

Małgorzta Gersdorf - prezes Sądu Najwyższego, Plac Krasińskich 2/4/6, 00-951 Warszawa

Marcin Karolec – były Minister Środowiska, ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa

Jolanta Chełmińska - Wojewoda Łódzki, ul. Piotrkowska 104, 90-926 Łódź

Marek Woźniak – Prezes, Samorządowe Kolegium Odwoławcze,ul.Piotrkowska 86, 90-103 Łódź

Andrzej Seremet - Prokurator Generalny, Rakowiecka 26/30 , 02-528 Warszawa

Krzysztof Kwiatkowski - Najwyższa Izba Kontroli,  ul. Filtrowa 57, 00-950 Warszawa

Krzysztof Bukowiecki - Prokurator Okręgowy w Łodzi, Jana Kilińskiego 152, 90/322 Łódź

Magdalena Bursa - Prokurator Rejonowy w Łowiczu,Kaliska 1/3 , 99-400 Łowicz

Magdalena Piwowarczyk - Sąd Rejonowy w Łowiczu, Kaliska 1/3 , 99-400 Łowicz

Krzysztof Kaliński - Burmistrz Miasta Łowicza, Stary Rynek 1, 99-400 Łowicz

Henryk Zasępa - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łowiczu, Stary Rynek 1, 99-400 Łowicz

Władysław Michalak - były wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łowiczu

Artur Michalak – Naczelnik, Urząd Miejski w Łowiczu,Stary Rynek1, 99-400 Łowicz

Janusz Michalak - Dyrektor Zakładu Usług Komunalnych, Armii Krajowej 2b, 99-400 Łowicz

Joanna Mika - Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Łowiczu, Nowa 5 , 99-400 Łowicz

Rafał Fronczek- Prezes Krajowej Rady Komorniczej, Szpitalna 4/10, 00-031 Warszawa

Marek Cichal - Komornik Sądowy, Chopina 7, 99-400 Łowicz

Jacek Banachowicz - Komendant Powiatowy Policji w Łowiczu,Bonifraterska 12/14 , 99-400 Łowicz

Tomasz Rubin – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji ,Bonifraterska 12/14, 99-400 Łowicz

Wiesław Kozłowski - policjant Powiatowej Komendy Policji w Łowiczu

Michał Pokora - policjant Powiatowej Komendy Policji w Łowiczu

Inni, nieznani z nazwiska policjanci Powiatowej Komendy Policji w Łowiczu

JNissen - Kriminal Amt in Flensburg, Norderhofenden 1, 24937 Flensburg, BRD GmbH

Luis Moreno-Ocampo- Prokurator Generalny Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze

Martin Schulz- Przewodniczący Parlamentu Europejskiego

Lamberto Zannier - sekretarz OBWE

Herman Van Rompuy Przewodniczy Komisji Europejskiej .

José Manuel Barroso, JanezPotočnik- Komisja Europejska

 

Odpowiadacie wraz z innymi osobami z powyższej listy, za złamanie praw każdego rdzennego Polaka, własnym majątkiem do trzeciego pokolenia, na mocy  prawa międzynarodowego, międzynarodowej  taryfy odszkodowawczej, załączonej poniżej w linku, w art. pt.: “Nie ma państw ! Są tylko prywatne firmy do wyzysku !!!”.

http://polskiruchoporu.neon24.pl/post/127505,nie-ma-panstw-sa-tylko-prywatne-firmy-do-wyzysku

Maria z domu Znyk(Bejda) Teresa z domu Znyk(Wojda)

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

Polskie herby szlacheckie przodków Maria z domu Znyk (Bejda) Teresa z domu Znyk (Wojda)

http://www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze

http://polskiruchoporu.neon24.pl/post/128349,pozytywna-energia-serc-zmieniajmy-swiat

www.wojdabejda.wordpress.com   

 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

UWAGA !

Łowicz, 22.01.2016 

Drodzy Rodacy !

Powyższą treść rozesłałyśmy  w dniu 19.01.2016r. ok. godziny 9.30  z lowobywatel2@gmail.com (dwoma emailami) oraz z lowiczanie@wp.pl o g. 11.12 na poniżej załączone adresy europosłów.

Poniżej, za adresami "europosłów", znajduje się treść naszego wystąpienia do władz unijnych z 2013r, pt.: "Dlaczego władze unijne sprzyjają uzurpatorom z Polski?"

Maria z domu Znyk(Bejda) Teresa z domu Znyk(Wojda)

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 Wtorek, 19 Stycznia 2016 11:12

Teresa Wojda 
<
lowiczanie@wp.pl
>
 
użyj adresu...
Temat:

ZDEMASKOWANE OSZUSTWO UNIJNE KOŃCEM UNII EUROPEJSKIEJ !!! Kompromitacja fałszywej demokracji unijnej.

 Do:<

"BECKER Heinz K." <heinzk.becker@europarl.europa.eu>;
"FREUND Eugen" <eugen.freund@europarl.europa.eu>;
"GRASWANDER-HAINZ Karoline" <karoline.graswander-hainz@europarl.europa.eu>;
"KADENBACH Karin" <karin.kadenbach@europarl.europa.eu>;
"KAPPEL Barbara" <barbara.kappel@europarl.europa.eu>;
"KARAS Othmar" <othmar.karas@europarl.europa.eu>;
"KÖSTINGER Elisabeth" <elisabeth.koestinger@europarl.europa.eu>;
"LUNACEK Ulrike" <ulrike.lunacek@europarl.europa.eu>;
"MAYER Georg" <georg.mayer@europarl.europa.eu>;
"MLINAR Angelika" <angelika.mlinar@europarl.europa.eu>;
"OBERMAYR Franz" <franz.obermayr@europarl.europa.eu>;
"REGNER Evelyn" <evelyn.regner@europarl.europa.eu>;
"REIMON Michel" <michel.reimon@europarl.europa.eu>;
"RUBIG Paul" <paul.ruebig@europarl.europa.eu>;
"SCHMIDT Claudia" <claudia.schmidt@europarl.europa.eu>;
"VANA Monika" <monika.vana@europarl.europa.eu>;
"VILIMSKY Harald" <harald.vilimsky@europarl.europa.eu>;
"WEIDENHOLZER Josef" <josef.weidenholzer@europarl.europa.eu>;
"ANNEMANS Gerolf" <gerolf.annemans@europarl.europa.eu>;
"ARENA Maria" <maria.arena@europarl.europa.eu>;
"ARIMONT Pascal" <pascal.arimont@europarl.europa.eu>;
"BAYET Hugues" <hugues.bayet@europarl.europa.eu>;
"BELET Ivo" <ivo.belet@europarl.europa.eu>;
"DE BACKER Philippe" <philippe.debacker@europarl.europa.eu>;
"DEMESMAEKER Mark" <mark.demesmaeker@europarl.europa.eu>;
"DEPREZ Gérard" <gerard.deprez@europarl.europa.eu>;
"LAMBERTS Philippe" <philippe.lamberts@europarl.europa.eu>;
"LOONES Sander" <sander.loones@europarl.europa.eu>;
"MICHEL Louis" <louis.michel@europarl.europa.eu>;
"RIES Frédérique" <frederique.ries@europarl.europa.eu>;
"ROLIN Claude" <claude.rolin@europarl.europa.eu>;
"STAES Bart" <bart.staes@europarl.europa.eu>;
"STEVENS Helga" <helga.stevens@europarl.europa.eu>;
"TARABELLA Marc" <marc.tarabella@europarl.europa.eu>;
"VAN BOSSUYT Anneleen" <anneleen.vanbossuyt@europarl.europa.eu>;
"VAN BREMPT Kathleen" <kathleen.vanbrempt@europarl.europa.eu>;
"VANDENKENDELAERE Tom" <tom.vandenkendelaere@europarl.europa.eu>;
"VAUTMANS Hilde" <hilde.vautmans@europarl.europa.eu>;
"VERHOFSTADT Guy" <guy.verhofstadt@europarl.europa.eu>;
"ALI Nedzhmi" <nedzhmi.ali@europarl.europa.eu>;
"BAREKOV Nikolay" <nikolay.barekov@europarl.europa.eu>;
"DZHAMBAZKI Angel" <angel.dzhambazki@europarl.europa.eu>;
"GABRIEL Mariya" <mariya.gabriel@europarl.europa.eu>;
"HYUSMENOVA Filiz" <filiz.hyusmenova@europarl.europa.eu>;
"IOTOVA Iliana" <iliana.iotova@europarl.europa.eu>;
"KOVATCHEV Andrey" <andrey.kovatchev@europarl.europa.eu>;
"KYUCHYUK Ilhan" <ilhan.kyuchyuk@europarl.europa.eu>;
"MALINOV Svetoslav Hristov" <svetoslav.malinov@europarl.europa.eu>;
"MIHAYLOVA Iskra" <iskra.mihaylova@europarl.europa.eu>;
"NEKOV Momchil" <momchil.nekov@europarl.europa.eu>;
"NOVAKOV Andrey" <andrey.novakov@europarl.europa.eu>;
"PAUNOVA Eva" <eva.paunova@europarl.europa.eu>;
"PIRINSKI Georgi" <georgi.pirinski@europarl.europa.eu>;
"RADEV Emil" <emil.radev@europarl.europa.eu>;
"STANISHEV Sergei" <sergei.stanishev@europarl.europa.eu>;
"URUTCHEV Vladimir Andreev" <vladimir.urutchev@europarl.europa.eu>;
"CHRISTOFOROU Lefteris" <lefteris.christoforou@europarl.europa.eu>;
"HADJIGEORGIOU Takis" <takis.hadjigeorgiou@europarl.europa.eu>;
"MAVRIDES Costas" <costas.mavrides@europarl.europa.eu>;
"PAPADAKIS Demetris" <demetris.papadakis@europarl.europa.eu>;
"SYLIKIOTIS Neoklis" <neoklis.sylikiotis@europarl.europa.eu>;
"THEOCHAROUS Eleni" <eleni.theocharous@europarl.europa.eu>;
"CHARANZOVÁ Dita" <dita.charanzova@europarl.europa.eu>;
"DLABAJOVÁ Martina" <martina.dlabajova@europarl.europa.eu>;
"JEŽEK Petr" <petr.jezek@europarl.europa.eu>;
"KELLER Jan" <jan.keller@europarl.europa.eu>;
"KONEČNÁ Kateřina" <katerina.konecna@europarl.europa.eu>;
"MACH Petr" <petr.mach@europarl.europa.eu>;
"MASTALKA Jiri" <jiri.mastalka@europarl.europa.eu>;
"NIEDERMAYER Ludek" <ludek.niedermayer@europarl.europa.eu>;
"POC Pavel" <pavel.poc@europarl.europa.eu>;
"POCHE Miroslav" <miroslav.poche@europarl.europa.eu>;
"POLČÁK Stanislav" <stanislav.polcak@europarl.europa.eu>;
"POSPÍŠIL Jiří" <jiri.pospisil@europarl.europa.eu>;
"RANSDORF Miloslav" <miloslav.ransdorf@europarl.europa.eu>;
"SEHNALOVÁ Olga" <olga.sehnalova@europarl.europa.eu>;
"ŠOJDROVÁ Michaela" <michaela.sojdrova@europarl.europa.eu>;
"ŠTĚTINA Jaromír" <jaromir.stetina@europarl.europa.eu>;
"SVOBODA Pavel" <pavel.svoboda@europarl.europa.eu>;
"TELIČKA Pavel" <pavel.telicka@europarl.europa.eu>;
"TOŠENOVSKÝ Evžen" <evzen.tosenovsky@europarl.europa.eu>;
"ZAHRADIL Jan" <jan.zahradil@europarl.europa.eu>;
"ZDECHOVSKÝ Tomáš" <tomas.zdechovsky@europarl.europa.eu>;
"ALBRECHT Jan Philipp" <jan.albrecht@europarl.europa.eu>;
"BALZ Burkhard" <burkhard.balz@europarl.europa.eu>;
"BOEGE Reimer" <reimer.boege@europarl.europa.eu>;
"BROK Elmar" <elmar.brok@europarl.europa.eu>;
"BUCHNER Klaus" <klaus.buchner@europarl.europa.eu>;
"BULLMANN Udo" <udo.bullmann@europarl.europa.eu>;
"BÜTIKOFER Reinhard Hans" <reinhard.buetikofer@europarl.europa.eu>;
"CASPARY Daniel" <daniel.caspary@europarl.europa.eu>;
"COLLIN-LANGEN Birgit" <birgit.collin-langen@europarl.europa.eu>;
"CRAMER Michael" <michael.cramer@europarl.europa.eu>;
"DE MASI Fabio" <fabio.demasi@europarl.europa.eu>;
"DESS Albert" <albert.dess@europarl.europa.eu>;
"ECK Stefan" <stefan.eck@europarl.europa.eu>;
"EHLER Christian" <christian.ehler@europarl.europa.eu>;
"ERNST Cornelia" <cornelia.ernst@europarl.europa.eu>;
"ERTUG Ismail" <ismail.ertug@europarl.europa.eu>;
"FERBER Markus" <markus.ferber@europarl.europa.eu>;
"FLECKENSTEIN Knut" <knut.fleckenstein@europarl.europa.eu>;
"FLORENZ Karl-Heinz" <karl-heinz.florenz@europarl.europa.eu>;
"GAHLER Michael" <michael.gahler@europarl.europa.eu>;
"GEBHARDT Evelyne" <evelyne.gebhardt@europarl.europa.eu>;
"GEIER Jens" <jens.geier@europarl.europa.eu>;
"GERICKE Arne" <arne.gericke@europarl.europa.eu>;
"GIEGOLD Sven" <sven.giegold@europarl.europa.eu>;
"GIESEKE Jens" <jens.gieseke@europarl.europa.eu>;
"GRAESSLE Ingeborg" <ingeborg.graessle@europarl.europa.eu>;
"GROOTE Matthias" <matthias.groote@europarl.europa.eu>;
"HÄNDEL Thomas" <thomas.haendel@europarl.europa.eu>;
"HARMS Rebecca" <rebecca.harms@europarl.europa.eu>;
"HÄUSLING Martin" <martin.haeusling@europarl.europa.eu>;
"HENKEL Hans-Olaf" <hans-olaf.henkel@europarl.europa.eu>;
"HEUBUCH Maria" <maria.heubuch@europarl.europa.eu>;
"HOFFMANN Iris" <iris.hoffmann@europarl.europa.eu>;
"HOHLMEIER Monika" <monika.hohlmeier@europarl.europa.eu>;
"JAHR Peter" <peter.jahr@europarl.europa.eu>;
"KAMMEREVERT Petra" <petra.kammerevert@europarl.europa.eu>;
"KAUFMANN Sylvia-Yvonne" <sylvia-yvonne.kaufmann@europarl.europa.eu>;
"KELLER Ska" <franziska.keller@europarl.europa.eu>;
"KOCH Dieter-Lebrecht" <dieter-lebrecht.koch@europarl.europa.eu>;
"KÖLMEL Bernd" <bernd.koelmel@europarl.europa.eu>;
"KÖSTER Dietmar" <dietmar.koester@europarl.europa.eu>;
"KREHL Constanze Angela" <constanze.krehl@europarl.europa.eu>;
"KUHN Werner" <werner.kuhn@europarl.europa.eu>;
"LAMBSDORFF Alexander Graf" <alexandergraf.lambsdorff@europarl.europa.eu>;
"LANGE Bernd" <bernd.lange@europarl.europa.eu>;
"LANGEN Werner" <werner.langen@europarl.europa.eu>;
"LEINEN Jo" <jo.leinen@europarl.europa.eu>;
"LIESE Peter" <peter.liese@europarl.europa.eu>;
"LIETZ Arne" <arne.lietz@europarl.europa.eu>;
"LINS Norbert" <norbert.lins@europarl.europa.eu>;
"LOCHBIHLER Barbara" <barbara.lochbihler@europarl.europa.eu>;
"LÖSING Sabine" <sabine.loesing@europarl.europa.eu>;
"LUCKE Bernd" <bernd.lucke@europarl.europa.eu>;
"MANN Thomas" <thomas.mann@europarl.europa.eu>;
"MCALLISTER David" <david.mcallister@europarl.europa.eu>;
"MEISSNER Gesine" <gesine.meissner@europarl.europa.eu>;
"MELIOR Susanne" <susanne.melior@europarl.europa.eu>;
"MICHELS Martina" <martina.michels@europarl.europa.eu>;
"MÜLLER Ulrike" <ulrike.mueller@europarl.europa.eu>;
"NEUSER Norbert" <norbert.neuser@europarl.europa.eu>;
"NIEBLER Angelika" <angelika.niebler@europarl.europa.eu>;
"NOICHL Maria" <maria.noichl@europarl.europa.eu>;
"PIEPER Markus" <markus.pieper@europarl.europa.eu>;
"PRETZELL Marcus" <marcus.pretzell@europarl.europa.eu>;
"PREUSS Gabriele" <gabriele.preuss@europarl.europa.eu>;
"QUISTHOUDT-ROWOHL Godelieve" <godelieve.quisthoudt-rowohl@europarl.europa.eu>;
"REDA Julia" <julia.reda@europarl.europa.eu>;
"REINTKE Terry" <terry.reintke@europarl.europa.eu>;
"REUL Herbert" <herbert.reul@europarl.europa.eu>;
"RODUST Ulrike" <ulrike.rodust@europarl.europa.eu>;
"SCHOLZ Helmut" <helmut.scholz@europarl.europa.eu>;
"SCHULZ Martin, President" <President@europarl.europa.eu>;
"SCHULZE Sven" <sven.schulze@europarl.europa.eu>;
"SCHUSTER Joachim" <joachim.schuster@europarl.europa.eu>;
"SCHWAB Andreas" <andreas.schwab@europarl.europa.eu>;
"SIMON Peter" <peter.simon@europarl.europa.eu>;
"SIPPEL Birgit" <birgit.sippel@europarl.europa.eu>;
"SOMMER Renate" <renate.sommer@europarl.europa.eu>;
"SONNEBORN Martin" <martin.sonneborn@europarl.europa.eu>;
"STARBATTY Joachim" <joachim.starbatty@europarl.europa.eu>;
"STEINRUCK Jutta" <jutta.steinruck@europarl.europa.eu>;
"THEURER Michael" <michael.theurer@europarl.europa.eu>;
"TREBESIUS Ulrike" <ulrike.trebesius@europarl.europa.eu>;
"TRÜPEL Helga" <helga.truepel@europarl.europa.eu>;
"VERHEYEN Sabine" <sabine.verheyen@europarl.europa.eu>;
"VOIGT Udo" <udo.voigt@europarl.europa.eu>;
"VON STORCH Beatrix" <beatrix.vonstorch@europarl.europa.eu>;
"VON WEIZSÄCKER Jakob" <jakob.vonweizsaecker@europarl.europa.eu>;
"VOSS Axel" <axel.voss@europarl.europa.eu>;
"WEBER Manfred" <manfred.weber@europarl.europa.eu>;
"WERNER Martina" <martina.werner@europarl.europa.eu>;
"WESTPHAL Kerstin" <kerstin.westphal@europarl.europa.eu>;
"WIELAND Rainer" <rainer.wieland@europarl.europa.eu>;
"WINKLER Hermann" <hermann.winkler@europarl.europa.eu>;
"ZELLER Joachim" <joachim.zeller@europarl.europa.eu>;
"ZIMMER Gabriele" <gabriele.zimmer@europarl.europa.eu>;
"AUKEN Margrete" <margrete.auken@europarl.europa.eu>;
"BENDTSEN Bendt" <bendt.bendtsen@europarl.europa.eu>;
"CHRISTENSEN Ole" <ole.christensen@europarl.europa.eu>;
"DOHRMANN Jørn" <jorn.dohrmann@europarl.europa.eu>;
"KARI Rina Ronja" <rinaronja.kari@europarl.europa.eu>;
"KARLSSON Rikke" <rikke.karlsson@europarl.europa.eu>;
"KOFOD Jeppe" <jeppe.kofod@europarl.europa.eu>;
"MESSERSCHMIDT Morten" <morten.messerschmidt@europarl.europa.eu>;
"PETERSEN Morten Helveg" <mortenhelveg.petersen@europarl.europa.eu>;
"ROHDE Jens" <jens.rohde@europarl.europa.eu>;
"SCHALDEMOSE Christel" <christel.schaldemose@europarl.europa.eu>;
"TORNAES Ulla" <ulla.tornaes@europarl.europa.eu>;
"VISTISEN Anders" <anders.vistisen@europarl.europa.eu>;
"KALLAS Kaja" <kaja.kallas@europarl.europa.eu>;
"KELAM Tunne" <tunne.kelam@europarl.europa.eu>;
"LAURISTIN Marju" <marju.lauristin@europarl.europa.eu>;
"PAET Urmas" <urmas.paet@europarl.europa.eu>;
"TARAND Indrek" <indrek.tarand@europarl.europa.eu>;
"TOOM Yana" <yana.toom@europarl.europa.eu>;
"ANDROULAKIS Nikos" <nikos.androulakis@europarl.europa.eu>;
"CHOUNTIS Nikolaos" <nikolaos.chountis@europarl.europa.eu>;
"CHRYSOGONOS Kostas" <kostas.chrysogonos@europarl.europa.eu>;
"EPITIDEIOS Georgios" <georgios.epitideios@europarl.europa.eu>;
"FOUNTOULIS Lampros" <lampros.fountoulis@europarl.europa.eu>;
"GRAMMATIKAKIS Giorgos" <giorgos.grammatikakis@europarl.europa.eu>;
"KAILI Eva" <eva.kaili@europarl.europa.eu>;
"KEFALOGIANNIS Manolis" <manolis.kefalogiannis@europarl.europa.eu>;
"KOULOGLOU Stelios" <stelios.kouloglou@europarl.europa.eu>;
"KUNEVA Kostadinka" <kostadinka.kuneva@europarl.europa.eu>;
"KYRKOS Miltiadis" <miltiadis.kyrkos@europarl.europa.eu>;
"KYRTSOS Georgios" <georgios.kyrtsos@europarl.europa.eu>;
"MARIAS Notis" <notis.marias@europarl.europa.eu>;
"PAPADAKIS Konstantinos" <konstantinos.papadakis@europarl.europa.eu>;
"PAPADIMOULIS Dimitrios" <dimitrios.papadimoulis@europarl.europa.eu>;
"SAKORAFA Sofia" <sofia.sakorafa@europarl.europa.eu>;
"SPYRAKI Maria" <maria.spyraki@europarl.europa.eu>;
"SYNADINOS Eleftherios" <eleftherios.synadinos@europarl.europa.eu>;
"VOZEMBERG Elissavet" <elissavet.vozemberg@europarl.europa.eu>;
"ZAGORAKIS Theodoros" <theodoros.zagorakis@europarl.europa.eu>;
"ZARIANOPOULOS Sotirios" <sotirios.zarianopoulos@europarl.europa.eu>;
"AGUILERA GARCIA Clara Eugenia" <claraeugenia.aguileragarcia@europarl.europa.eu>;
"ALBIOL GUZMAN Marina" <marina.albiol@europarl.europa.eu>;
"AYALA SENDER Inés" <ines.ayalasender@europarl.europa.eu>;
"AYUSO Pilar" <pilar.ayuso@europarl.europa.eu>;
"BECERRA Beatriz" <beatriz.becerra@europarl.europa.eu>;
"BENITO ZILUAGA Xabier" <xabier.benitoziluaga@europarl.europa.eu>;
"BILBAO BARANDICA Izaskun" <izaskun.bilbaobarandica@europarl.europa.eu>;
"BLANCO LOPEZ Jose" <jose.blancolopez@europarl.europa.eu>;
"CABEZON RUIZ Soledad" <soledad.cabezonruiz@europarl.europa.eu>;
"CALVET CHAMBON Enrique" <enrique.calvetchambon@europarl.europa.eu>;
"COUSO PERMUY Javier" <javier.cousopermuy@europarl.europa.eu>;
"DE GRANDES PASCUAL Luis" <luis.degrandespascual@europarl.europa.eu>;
"DEL CASTILLO Pilar" <pilar.delcastillo@europarl.europa.eu>;
"DÍAZ DE MERA GARCÍA-CONSUEGRA Agustín" <agustin.diazdemera@europarl.europa.eu>;
"ESTARAS FERRAGUT Rosa" <rosa.estaras@europarl.europa.eu>;
"FERNANDEZ ALVAREZ Jonas" <jonas.fernandezalvarez@europarl.europa.eu>;
"FISAS AYXELA Santiago" <santiago.fisasayxela@europarl.europa.eu>;
"GAMBUS Francesc" <francesc.gambus@europarl.europa.eu>;
"GARCÍA-PEREZ Iratxe" <iratxe.garcia-perez@europarl.europa.eu>;
"GARDIAZÁBAL RUBIAL Eider" <eider.gardiazabalrubial@europarl.europa.eu>;
"GIMÉNEZ BARBAT María Teresa" <teresa.gimenezbarbat@europarl.europa.eu>;
"GIRAUTA VIDAL Juan Carlos" <juancarlos.girautavidal@europarl.europa.eu>;
"GONZALEZ PENAS Tania" <tania.gonzalezpenas@europarl.europa.eu>;
"GONZALEZ PONS Esteban" <esteban.gonzalezpons@europarl.europa.eu>;
"GUERRERO SALOM Enrique" <enrique.guerrerosalom@europarl.europa.eu>;
"GUTIÉRREZ PRIETO Sergio" <sergio.gutierrezprieto@europarl.europa.eu>;
"HERRANZ GARCIA Esther" <esther.herranzgarcia@europarl.europa.eu>;
"ITURGAIZ Carlos" <carlos.iturgaiz@europarl.europa.eu>;
"JAUREGUI ATONDO Ramon" <ramon.jaureguiatondo@europarl.europa.eu>;
"JIMENEZ-BECERRIL BARRIO Teresa" <teresa.jimenez-becerril@europarl.europa.eu>;
"JUARISTI ABAUNZ Iosu" <josu.juaristi@europarl.europa.eu>;
"LOPE FONTAGNÉ Veronica" <veronica.lopefontagne@europarl.europa.eu>;
"LÓPEZ AGUILAR Juan Fernando" <juanfernando.lopezaguilar@europarl.europa.eu>;
"LOPEZ BERMEJO Paloma" <paloma.lopez@europarl.europa.eu>;
"LÓPEZ ISTÚRIZ Antonio" <antonio.lopezisturiz@europarl.europa.eu>;
"LOPEZ Javier" <javi.lopez@europarl.europa.eu>;
"MARAGALL Ernest" <ernest.maragall@europarl.europa.eu>;
"MATO Gabriel" <gabriel.mato@europarl.europa.eu>;
"MILLÁN MON Francisco" <francisco.millanmon@europarl.europa.eu>;
"NART Javier" <javier.nart@europarl.europa.eu>;
"PAGAZAURTUNDÚA Maite" <maite.pagaza@europarl.europa.eu>;
"RODRÍGUEZ-PIÑERO Inmaculada" <inma.rodriguezpinero@europarl.europa.eu>;
"SÁNCHEZ CALDENTEY María Dolores Lola" <mariadoloreslola.sanchezcaldentey@europarl.europa.eu>;
"SEBASTIA Jordi" <jordi.sebastia@europarl.europa.eu>;
"SENRA RODRÍGUEZ Lidia" <lidia.senra@europarl.europa.eu>;
"TERRICABRAS Josep-Maria" <jasep-maria.terricabras@europarl.europa.eu>;
"TORRES MARTINEZ Estefania" <estefania.torresmartinez@europarl.europa.eu>;
"TREMOSA i BALCELLS Ramon" <ramon.tremosa@europarl.europa.eu>;
"URBAN CRESPO Miguel" <miguel.urbancrespo@europarl.europa.eu>;
"URTASUN Ernest" <ernest.urtasun@europarl.europa.eu>;
"VALCÁRCEL SISO Ramón Luis" <ramonluis.valcarcelsiso@europarl.europa.eu>;
"VALENCIANO Elena" <elena.valenciano@europarl.europa.eu>;
"VALLINA DE LA NOVAL Angela Rosa" <angela.vallina@europarl.europa.eu>;
"ZALBA BIDEGAIN Pablo" <pablo.zalbabidegain@europarl.europa.eu>;
"HALLA-AHO Jussi" <jussi.halla-aho@europarl.europa.eu>;
"HAUTALA Heidi" <heidi.hautala@europarl.europa.eu>;
"JAAKONSAARI Liisa" <liisa.jaakonsaari@europarl.europa.eu>;
"JÄÄTTEENMÄKI Anneli" <anneli.jaatteenmaki@europarl.europa.eu>;
"KUMPULA-NATRI Miapetra" <miapetra.kumpula-natri@europarl.europa.eu>;
"KYLLÖNEN Merja" <merja.kyllonen@europarl.europa.eu>;
"PIETIKÄINEN Sirpa" <sirpa.pietikainen@europarl.europa.eu>;
"RUOHONEN-LERNER Pirkko" <pirkko.ruohonen-lerner@europarl.europa.eu>;
"SARVAMAA Petri" <petri.sarvamaa@europarl.europa.eu>;
"TAKKULA Hannu" <hannu.takkula@europarl.europa.eu>;
"TORVALDS Nils" <nils.torvalds@europarl.europa.eu>;
"VÄYRYNEN Paavo" <paavo.vayrynen@europarl.europa.eu>;
"VIRKKUNEN Henna" <henna.virkkunen@europarl.europa.eu>;
"ALIOT Louis" <louis.aliot@europarl.europa.eu>;
"ALLIOT-MARIE Michèle" <michele.alliot-marie@europarl.europa.eu>;
"ANDRIEU Eric" <eric.andrieu@europarl.europa.eu>;
"ARNAUTU Marie-Christine" <marie-christine.arnautu@europarl.europa.eu>;
"ARTHUIS Jean" <jean.arthuis@europarl.europa.eu>;
"BALAS Guillaume" <guillaume.balas@europarl.europa.eu>;
"BAY Nicolas" <nicolas.bay@europarl.europa.eu>;
"BERES Pervenche" <pervenche.beres@europarl.europa.eu>;
"BERGERON Joëlle" <joelle.bergeron@europarl.europa.eu>;
"BILDE Dominique" <dominique.bilde@europarl.europa.eu>;
"BOUTONNET Marie-Christine" <marie-christine.boutonnet@europarl.europa.eu>;
"BOVÉ José" <jose.bove@europarl.europa.eu>;
"BRIOIS Steeve" <steeve.briois@europarl.europa.eu>;
"CADEC Alain" <alain.cadec@europarl.europa.eu>;
"CAVADA Jean-Marie" <jea-marie.cavada@europarl.europa.eu>;
"CHAUPRADE Aymeric" <aymeric.chauprade@europarl.europa.eu>;
"DANJEAN Arnaud" <arnaud.danjean@europarl.europa.eu>;
"DANTIN Michel" <michel.dantin@europarl.europa.eu>;
"DATI Rachida" <rachida.dati@europarl.europa.eu>;
"DE SARNEZ Marielle" <marielle.desarnez@europarl.europa.eu>;
"DELAHAYE Angélique" <angelique.delahaye@europarl.europa.eu>;
"DELLI Karima" <karima.delli@europarl.europa.eu>;
"DENANOT Jean-Paul" <jaen-paul.denanot@europarl.europa.eu>;
"D'ORNANO Mireille" <mireille.dornano@europarl.europa.eu>;
"DURAND Pascal" <pascal.durand@europarl.europa.eu>;
"FERRAND Edouard" <edouard.ferrand@europarl.europa.eu>;
"GODDYN Sylvie" <sylvie.goddyn@europarl.europa.eu>;
"GOLLNISCH Bruno" <bruno.gollnisch@europarl.europa.eu>;
"GOULARD Sylvie" <sylvie.goulard@europarl.europa.eu>;
"GRIESBECK Nathalie" <nathalie.griesbeck@europarl.europa.eu>;
"GROSSETETE Francoise" <francoise.grossetete@europarl.europa.eu>;
"GUILLAUME Sylvie" <sylvie.guillaume@europarl.europa.eu>;
"HORTEFEUX Brice" <brice.hortefeux@europarl.europa.eu>;
"JADOT Yannick" <yannick.jadot@europarl.europa.eu>;
"JALKH Jean-François" <jean-francois.jalkh@europarl.europa.eu>;
"JOLY Gro Eva" <eva.joly@europarl.europa.eu>;
"JOULAUD Marc" <marc.joulaud@europarl.europa.eu>;
"JUVIN Philippe" <philippe.juvin@europarl.europa.eu>;
"LAMASSOURE Alain" <alain.lamassoure@europarl.europa.eu>;
"LAVRILLEUX Jérôme" <jerome.lavrilleux@europarl.europa.eu>;
"LE GRIP Constance" <constance.legrip@europarl.europa.eu>;
"LE HYARIC Patrick" <patrick.lehyaric@europarl.europa.eu>;
"LE PEN Jean-Marie" <jean-marie.lepen@europarl.europa.eu>;
"LE PEN Marine" <marine.lepen@europarl.europa.eu>;
"LEBRETON Gilles" <gilles.lebreton@europarl.europa.eu>;
"LOISEAU Philippe" <philippe.loiseau@europarl.europa.eu>;
"MANSCOUR Louis-Joseph" <louis-joseph.manscour@europarl.europa.eu>;
"MARTIN Dominique" <dominique.martin@europarl.europa.eu>;
"MARTIN Edouard" <edouard.martin@europarl.europa.eu>;
"MAUREL Emmanuel" <emmanuel.maurel@europarl.europa.eu>;
"MÉLENCHON Jean-Luc" <jean-luc.melenchon@europarl.europa.eu>;
"MELIN Joelle" <joelle.melin@europarl.europa.eu>;
"MONOT Bernard" <bernard.monot@europarl.europa.eu>;
"MONTEL Sophie" <sophie.montel@europarl.europa.eu>;
"MORANO Nadine" <nadine.morano@europarl.europa.eu>;
"MORIN-CHARTIER Elisabeth" <elisabeth.morinchartier@europarl.europa.eu>;
"MUSELIER Renaud" <renaud.muselier@europarl.europa.eu>;
"OMARJEE Younous" <younous.omarjee@europarl.europa.eu>;
"PARGNEAUX Gilles" <gilles.pargneaux@europarl.europa.eu>;
"PEILLON Vincent" <vincent.peillon@europarl.europa.eu>;
"PHILIPPOT Florian" <florian.philippot@europarl.europa.eu>;
"PONGA Maurice" <maurice.ponga@europarl.europa.eu>;
"PROUST Franck" <franck.proust@europarl.europa.eu>;
"REVAULT d'ALLONNES BONNEFOY Christine" <christine.revaultdallonnesBONNEFOY@europarl.europa.eu>;
"RIQUET Dominique" <dominique.riquet@europarl.europa.eu>;
"RIVASI Michèle" <michele.rivasi@europarl.europa.eu>;
"ROCHEFORT Robert" <robert.rochefort@europarl.europa.eu>;
"ROZIÈRE Virginie" <virginie.roziere@europarl.europa.eu>;
"SAÏFI Tokia" <tokia.saifi@europarl.europa.eu>;
"SANDER Anne" <anne.sander@europarl.europa.eu>;
"SCHAFFHAUSER Jean-Luc" <jean-luc.schaffhauser@europarl.europa.eu>;
"THOMAS Isabelle" <isabelle.thomas@europarl.europa.eu>;
"TROSZCZYNSKI Mylène" <mylene.troszczynski@europarl.europa.eu>;
"VERGIAT Marie-Christine" <marie-christine.vergiat@europarl.europa.eu>;
"BORZAN Biljana" <biljana.borzan@europarl.europa.eu>;
"JAKOVCIC Ivan" <ivan.jakovcic@europarl.europa.eu>;
"MALETIĆ Ivana" <ivana.maletic@europarl.europa.eu>;
"PETIR Marijana" <marijana.petir@europarl.europa.eu>;
"PICULA Tonino" <tonino.picula@europarl.europa.eu>;
"PLENKOVIĆ Andrej" <andrej.plenkovic@europarl.europa.eu>;
"RADOS Jozo" <jozo.rados@europarl.europa.eu>;
"SKRLEC Davor" <davor.skrlec@europarl.europa.eu>;
"STIER Davor" <davor.stier@europarl.europa.eu>;
"ŠUICA Dubravka" <dubravka.suica@europarl.europa.eu>;
"TOMAŠIĆ Ruža" <ruza.tomasic@europarl.europa.eu>;
"BALCZÓ Zoltán" <zoltan.balczo@europarl.europa.eu>;
"BOCSKOR Andrea" <andrea.bocskor@europarl.europa.eu>;
"DELI Andor" <andor.deli@europarl.europa.eu>;
"DEUTSCH Tamás" <tamas.deutsch@europarl.europa.eu>;
"ERDŐS Norbert" <norbert.erdos@europarl.europa.eu>;
"GÁL Kinga" <kinga.gal@europarl.europa.eu>;
"GÁLL-PELCZ Ildikó" <ildiko.gall-pelcz@europarl.europa.eu>;
"GYURK Andras" <andras.gyurk@europarl.europa.eu>;
"HÖLVÉNYI György" <gyorgy.holvenyi@europarl.europa.eu>;
"JÁVOR Benedek" <benedek.javor@europarl.europa.eu>;
"KÓSA Ádám" <adam.kosa@europarl.europa.eu>;
"KOVÁCS Béla" <bela.kovacs@europarl.europa.eu>;
"MESZERICS Tamás" <tamas.meszerics@europarl.europa.eu>;
"MOLNÁR Csaba" <csaba.molnar@europarl.europa.eu>;
"MORVAI Krisztina" <krisztina.morvai@europarl.europa.eu>;
"NIEDERMÜLLER Péter" <peter.niedermueller@europarl.europa.eu>;
"SCHÖPFLIN György" <gyorgy.schopflin@europarl.europa.eu>;
"SZAJER Jozsef" <jozsef.szajer@europarl.europa.eu>;
"SZANYI Tibor" <tibor.szanyi@europarl.europa.eu>;
"TŐKÉS László" <laszlo.tokes@europarl.europa.eu>;
"UJHELYI István" <istvan.ujhelyi@europarl.europa.eu>;
"BOYLAN Lynn" <lynn.boylan@europarl.europa.eu>;
"CARTHY Matt" <matt.carthy@europarl.europa.eu>;
"CHILDERS Nessa" <nessa.childers@europarl.europa.eu>;
"CLUNE Deirdre" <deirdre.clune@europarl.europa.eu>;
"CROWLEY Brian" <brian.crowley@europarl.europa.eu>;
"FLANAGAN Luke Ming" <lukeming.flanagan@europarl.europa.eu>;
"HARKIN Marian" <marian.harkin@europarl.europa.eu>;
"HAYES Brian" <brian.hayes@europarl.europa.eu>;
"KELLY Seán" <sean.kelly@europarl.europa.eu>;
"McGUINNESS Mairead" <mairead.mcguinness@europarl.europa.eu>;
"NI RIADA Liadh" <liadh.niriada@europarl.europa.eu>;
"ADINOLFI Isabella" <isabella.adinolfi@europarl.europa.eu>;
"AFFRONTE Marco" <marco.affronte@europarl.europa.eu>;
"AGEA Laura" <laura.agea@europarl.europa.eu>;
"AIUTO Daniela" <daniela.aiuto@europarl.europa.eu>;
"BEGHIN Tiziana" <tiziana.beghin@europarl.europa.eu>;
"BENIFEI Brando" <brando.benifei@europarl.europa.eu>;
"BETTINI Goffredo" <goffredo.bettini@europarl.europa.eu>;
"BIZZOTTO Mara" <mara.bizzotto@europarl.europa.eu>;
"BONAFÈ Simona" <simona.bonafe@europarl.europa.eu>;
"BORGHEZIO Mario" <mario.borghezio@europarl.europa.eu>;
"BORRELLI David" <david.borrelli@europarl.europa.eu>;
"BRESSO Mercedes" <mercedes.bresso@europarl.europa.eu>;
"BRIANO Renata" <renata.briano@europarl.europa.eu>;
"BUONANNO Gianluca" <gianluca.buonanno@europarl.europa.eu>;
"CAPUTO Nicola" <nicola.caputo@europarl.europa.eu>;
"CASTALDO Fabio Massimo" <fabiomassimo.castaldo@europarl.europa.eu>;
"CESA Lorenzo" <lorenzo.cesa@europarl.europa.eu>;
"CHINNICI Caterina" <caterina.chinnici@europarl.europa.eu>;
"CICU Salvatore" <salvatore.cicu@europarl.europa.eu>;
"CIRIO Alberto" <alberto.cirio@europarl.europa.eu>;
"COFFERATI Sergio Gaetano" <sergio.cofferati@europarl.europa.eu>;
"COMI Lara" <lara.comi@europarl.europa.eu>;
"CORRAO Ignazio" <ignazio.corrao@europarl.europa.eu>;
"COSTA Silvia" <silvia.costa@europarl.europa.eu>;
"COZZOLINO Andrea" <andrea.cozzolino@europarl.europa.eu>;
"D'AMATO Rosa" <rosa.damato@europarl.europa.eu>;
"DANTI Nicola" <nicola.danti@europarl.europa.eu>;
"DE CASTRO Paolo" <paolo.decastro@europarl.europa.eu>;
"DE MONTE Isabella" <isabella.demonte@europarl.europa.eu>;
"DORFMANN Herbert" <herbert.dorfmann@europarl.europa.eu>;
"EVI Eleonora" <eleonora.evi@europarl.europa.eu>;
"FERRARA Laura" <laura.ferrara@europarl.europa.eu>;
"FITTO Raffaele" <raffaele.fitto@europarl.europa.eu>;
"FONTANA Lorenzo" <lorenzo.fontana@europarl.europa.eu>;
"FORENZA Eleonora" <eleonora.forenza@europarl.europa.eu>;
"GARDINI Elisabetta" <elisabetta.gardini@europarl.europa.eu>;
"GASBARRA Enrico" <enrico.gasbarra@europarl.europa.eu>;
"GENTILE Elena" <elena.gentile@europarl.europa.eu>;
"GIUFFRIDA Michela" <michela.giuffrida@europarl.europa.eu>;
"GUALTIERI Roberto" <roberto.gualtieri@europarl.europa.eu>;
"KYENGE Kashetu" <kashetu.kyenge@europarl.europa.eu>;
"LA VIA Giovanni" <giovanni.lavia@europarl.europa.eu>;
"MALTESE Curzio" <curzio.maltese@europarl.europa.eu>;
"MARTUSCIELLO Fulvio" <fulvio.martusciello@europarl.europa.eu>;
"MATERA Barbara" <barbara.matera@europarl.europa.eu>;
"MAULLU Stefano" <stefano.maullu@europarl.europa.eu>;
"MOI Giulia" <giulia.moi@europarl.europa.eu>;
"MORGANO Luigi" <luigi.morgano@europarl.europa.eu>;
"MOSCA Alessia Maria" <alessia.mosca@europarl.europa.eu>;
"MUSSOLINI Alessandra" <alessandra.mussolini@europarl.europa.eu>;
"PANZERI Pier Antonio" <pierantonio.panzeri@europarl.europa.eu>;
"PAOLUCCI Massimo" <massimo.paolucci@europarl.europa.eu>;
"PATRICIELLO Aldo" <aldo.patriciello@europarl.europa.eu>;
"PEDICINI Piernicola" <piernicola.pedicini@europarl.europa.eu>;
"PICIERNO Giuseppina" <giuseppina.picierno@europarl.europa.eu>;
"PITTELLA Gianni" <gianni.pittella@europarl.europa.eu>;
"POGLIESE Salvatore Domenico" <salvatoredomenico.pogliese@europarl.europa.eu>;
"SALINI Massimiliano" <massimiliano.salini@europarl.europa.eu>;
"SALVINI Matteo" <matteo.salvini@europarl.europa.eu>;
"SASSOLI David-Maria" <david.sassoli@europarl.europa.eu>;
"SCHLEIN Elly" <elly.schlein@europarl.europa.eu>;
"SERNAGIOTTO Remo" <remo.sernagiotto@europarl.europa.eu>;
"SORU Renato" <renato.soru@europarl.europa.eu>;
"SPINELLI Barbara" <barbara.spinelli@europarl.europa.eu>;
"TAJANI Antonio" <antonio.tajani@europarl.europa.eu>;
"TAMBURRANO Dario" <dario.tamburrano@europarl.europa.eu>;
"TOIA Patrizia" <patrizia.toia@europarl.europa.eu>;
"VALLI Marco" <marco.valli@europarl.europa.eu>;
"VIOTTI Daniele" <daniele.viotti@europarl.europa.eu>;
"ZANNI Marco" <marco.zanni@europarl.europa.eu>;
"ZANONATO Flavio" <flavio.zanonato@europarl.europa.eu>;
"ZOFFOLI Damiano" <damiano.zoffoli@europarl.europa.eu>;
"ZULLO Marco" <marco.zullo@europarl.europa.eu>;
"AUSTREVICIUS Petras" <petras.austrevicius@europarl.europa.eu>;
"BALČYTIS Zigmantas" <zigmantas.balcytis@europarl.europa.eu>;
"BLINKEVIČIŪTĖ Vilija" <vilija.blinkeviciute@europarl.europa.eu>;
"GUOGA Antanas" <antanas.guoga@europarl.europa.eu>;
"LANDSBERGIS Gabrielius" <gabrielius.landsbergis@europarl.europa.eu>;
"MAZURONIS Valentinas" <valentinas.mazuronis@europarl.europa.eu>;
"PAKSAS Rolandas" <rolandas.paksas@europarl.europa.eu>;
"ROPÉ Bronis" <bronis.rope@europarl.europa.eu>;
"SAUDARGAS Algirdas" <algirdas.saudargas@europarl.europa.eu>;
"TOMAŠEVSKI Valdemar" <valdemar.tomasevski@europarl.europa.eu>;
"USPASKICH Viktor" <viktor.uspaskich@europarl.europa.eu>;
"BACH Georges" <georges.bach@europarl.europa.eu>;
"DELVAUX-STEHRES Mady" <mady.delvaux-stehres@europarl.europa.eu>;
"ENGEL Frank" <frank.engel@europarl.europa.eu>;
"GOERENS Charles" <charles.goerens@europarl.europa.eu>;
"REDING Viviane" <viviane.reding@europarl.europa.eu>;
"TURMES Claude" <claude.turmes@europarl.europa.eu>;
"GRIGULE Iveta" <iveta.grigule@europarl.europa.eu>;
"KALNIETE Sandra" <sandra.kalniete@europarl.europa.eu>;
"KARIŅŠ Krišjānis" <krisjanis.karins@europarl.europa.eu>;
"MAMIKINS Andrejs" <andrejs.mamikins@europarl.europa.eu>;
"PABRIKS Artis" <artis.pabriks@europarl.europa.eu>;
"VAIDERE Inese" <inese.vaidere@europarl.europa.eu>;
"ZDANOKA Tatjana" <tatjana.zdanoka@europarl.europa.eu>;
"ZILE Roberts" <roberts.zile@europarl.europa.eu>;
"CASA David" <david.casa@europarl.europa.eu>;
"COMODINI CACHIA Therese" <therese.comodinicachia@europarl.europa.eu>;
"DALLI Miriam" <miriam.dalli@europarl.europa.eu>;
"METSOLA Roberta" <roberta.metsola@europarl.europa.eu>;
"MIZZI Marlene" <marlene.mizzi@europarl.europa.eu>;
"SANT Alfred" <alfred.sant@europarl.europa.eu>;
"BELDER Bas" <bastiaan.belder@europarl.europa.eu>;
"DE GRAAFF Marcel" <marcel.degraaff@europarl.europa.eu>;
"DE JONG Dennis" <dennis.dejong@europarl.europa.eu>;
"DE LANGE Esther" <esther.delange@europarl.europa.eu>;
"EICKHOUT Bas" <bas.eickhout@europarl.europa.eu>;
"GERBRANDY Gerben-Jan" <gerben-jan.gerbrandy@europarl.europa.eu>;
"HAZEKAMP Anja" <anja.hazekamp@europarl.europa.eu>;
"HUITEMA Jan" <jan.huitema@europarl.europa.eu>;
"IN'T VELD Sophie" <sophie.intveld@europarl.europa.eu>;
"JONGERIUS Agnes" <agnes.jongerius@europarl.europa.eu>;
"LENAERS Jeroen" <jeroen.lenaers@europarl.europa.eu>;
"MAEIJER Vicky" <vicky.maeijer@europarl.europa.eu>;
"MINEUR Anne-Marie" <anne-marie.mineur@europarl.europa.eu>;
"PIRI Kati" <kati.piri@europarl.europa.eu>;
"SARGENTINI Judith" <judith.sargentini@europarl.europa.eu>;
"SCHAAKE Marietje" <marietje.schaake@europarl.europa.eu>;
"SCHREIJER-PIERIK Annie" <annie.schreijer-pierik@europarl.europa.eu>;
"STUGER Olaf" <olaf.stuger@europarl.europa.eu>;
"TANG Paul" <paul.tang@europarl.europa.eu>;
"VAN BAALEN Johannes Cornelis" <hans.vanbaalen@europarl.europa.eu>;
"VAN DALEN Peter" <peter.vandalen@europarl.europa.eu>;
"VAN DE CAMP Wim" <wim.vandecamp@europarl.europa.eu>;
"VAN MILTENBURG Matthijs" <matthijs.vanmiltenburg@europarl.europa.eu>;
"VAN NIEUWENHUIZEN Cora" <cora.vannieuwenhuizen@europarl.europa.eu>;
"VAN NISTELROOIJ Lambert" <lambert.vannistelrooij@europarl.europa.eu>;
"ZIJLSTRA Auke" <auke.zijlstra@europarl.europa.eu>;
"BONI Michal" <michal.boni@europarl.europa.eu>;
"BUZEK Jerzy" <jerzy.buzek@europarl.europa.eu>;
"CZARNECKI Ryszard" <ryszard.czarnecki@europarl.europa.eu>;
"CZESAK Edward" <edward.czesak@europarl.europa.eu>;
"FOTYGA Anna" <anna.fotyga@europarl.europa.eu>;
"GERINGER DE OEDENBERG Lidia Joanna" <lidiajoanna.geringerdeoedenberg@europarl.europa.eu>;
"GIEREK Adam" <adam.gierek@europarl.europa.eu>;
"GOSIEWSKA Beata" <beata.gosiewska@europarl.europa.eu>;
"GRZYB Andrzej" <andrzej.grzyb@europarl.europa.eu>;
"HETMAN Krzysztof" <krzysztof.hetman@europarl.europa.eu>;
"HOC Czeslaw" <czeslaw.hoc@europarl.europa.eu>;
"HUEBNER Danuta Maria" <danuta.huebner@europarl.europa.eu>;
"IWASZKIEWICZ Robert Jarosław" <robertjaroslaw.iwaszkiewicz@europarl.europa.eu>;
"JAZŁOWIECKA Danuta" <danuta.jazlowiecka@europarl.europa.eu>;
"JUREK Marek" <marek.jurek@europarl.europa.eu>;
"KALINOWSKI Jarosław" <jaroslaw.kalinowski@europarl.europa.eu>;
"KARSKI Karol" <karol.karski@europarl.europa.eu>;
"KLOSOWSKI Slawomir" <slawomir.klosowski@europarl.europa.eu>;
"KORWIN-MIKKE Janusz" <janusz.korwin-mikke@europarl.europa.eu>;
"KOZŁOWSKA-RAJEWICZ Agnieszka" <agnieszka.kozlowska-rajewicz@europarl.europa.eu>;
"KRASNODĘBSKI Zdzisław" <zdzislaw.krasnodebski@europarl.europa.eu>;
"KUDRYCKA Barbara" <barbara.kudrycka@europarl.europa.eu>;
"KUŹMIUK Zbigniew" <zbigniew.kuzmiuk@europarl.europa.eu>;
"LEGUTKO Ryszard Antoni" <ryszardantoni.legutko@europarl.europa.eu>;
"LEWANDOWSKI Janusz" <janusz.lewandowski@europarl.europa.eu>;
"LIBERADZKI Bogusław" <boguslaw.liberadzki@europarl.europa.eu>;
"ŁUKACIJEWSKA Elżbieta Katarzyna" <elzbieta.lukacijewska@europarl.europa.eu>;
"ŁYBACKA Krystyna" <krystyna.lybacka@europarl.europa.eu>;
"MARUSIK Michal" <michal.marusik@europarl.europa.eu>;
"OLBRYCHT Jan" <jan.olbrycht@europarl.europa.eu>;
"OZOG Stanislaw" <stanislaw.ozog@europarl.europa.eu>;
"PIECHA Boleslaw" <boleslaw.piecha@europarl.europa.eu>;
"PIOTROWSKI Miroslaw" <miroslaw.piotrowski@europarl.europa.eu>;
"PITERA Julia" <julia.pitera@europarl.europa.eu>;
"PLURA Marek" <marek.plura@europarl.europa.eu>;
"POREBA Tomasz Piotr" <tomasz.poreba@europarl.europa.eu>;
"ROSATI Dariusz" <dariusz.rosati@europarl.europa.eu>;
"SARYUSZ-WOLSKI Jacek" <jacek.saryusz-wolski@europarl.europa.eu>;
"SIEKIERSKI Czeslaw" <czeslaw.siekierski@europarl.europa.eu>;
"SZEJNFELD Adam" <adam.szejnfeld@europarl.europa.eu>;
"THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria Gräfin von" <roza.thun@europarl.europa.eu>;
"UJAZDOWSKI Kazimierz Michal" <kazimierzmichal.ujazdowski@europarl.europa.eu>;
"WAŁĘSA Jarosław" <jaroslaw.walesa@europarl.europa.eu>;
"WENTA Bogdan" <bogdan.wenta@europarl.europa.eu>;
"WISNIEWSKA Jadwiga" <jadwiga.wisniewska@europarl.europa.eu>;
"WOJCIECHOWSKI Janusz" <janusz.wojciechowski@europarl.europa.eu>;
"ZDROJEWSKI Bogdan Andrzej" <bogdan.zdrojewski@europarl.europa.eu>;
"ZEMKE Janusz" <janusz.zemke@europarl.europa.eu>;
"ZLOTOWSKI Kosma" <kosma.zlotowski@europarl.europa.eu>;
"ZOLTEK Stanislaw Jozef" <stanislawjozef.zoltek@europarl.europa.eu>;
"ZWIEFKA Tadeusz" <tadeusz.zwiefka@europarl.europa.eu>;
"ASSIS Francisco" <francisco.assis@europarl.europa.eu>;
"COELHO Carlos" <carlos.coelho@europarl.europa.eu>;
"FARIA Jose Inacio" <joseinacio.faria@europarl.europa.eu>;
"FERNANDES José Manuel" <josemanuel.fernandes@europarl.europa.eu>;
"FERREIRA Elisa" <elisa.ferreira@europarl.europa.eu>;
"FERREIRA João" <joao.ferreira@europarl.europa.eu>;
"GOMES Ana Maria" <anamaria.gomes@europarl.europa.eu>;
"MARINHO E PINTO António" <antonio.marinhoepinto@europarl.europa.eu>;
"MATIAS Marisa" <marisa.matias@europarl.europa.eu>;
"MELO Nuno" <nuno.melo@europarl.europa.eu>;
"MONTEIRO DE AGUIAR Cláudia" <claudia.monteirodeaguiar@europarl.europa.eu>;
"RANGEL Paulo" <paulo.rangel@europarl.europa.eu>;
"RIBEIRO Sofia" <sofia.ribeiro@europarl.europa.eu>;
"RODRIGUES Liliana" <liliana.rodrigues@europarl.europa.eu>;
"RODRIGUES Maria João" <mariajoao.rodrigues@europarl.europa.eu>;
"RUAS Fernando" <fernando.ruas@europarl.europa.eu>;
"SERRÃO SANTOS Ricardo" <ricardo.serraosantos@europarl.europa.eu>;
"SILVA PEREIRA Pedro" <pedro.silvapereira@europarl.europa.eu>;
"VIEGAS Miguel" <miguel.viegas@europarl.europa.eu>;
"ZORRINHO Carlos" <carlos.zorrinho@europarl.europa.eu>;
"ZUBER Inês" <ines.zuber@europarl.europa.eu>;
"BOŞTINARU Victor" <victor.bostinaru@europarl.europa.eu>;
"BUDA Daniel" <daniel.buda@europarl.europa.eu>;
"BUSOI Cristian Silviu" <cristiansilviu.busoi@europarl.europa.eu>;
"CRISTEA Andi" <andi.cristea@europarl.europa.eu>;
"DĂNCILĂ Vasilica Viorica" <vasilicaviorica.dancila@europarl.europa.eu>;
"DIACONU Mircea" <mircea.diaconu@europarl.europa.eu>;
"DRAGHICI Damian" <damian.draghici@europarl.europa.eu>;
"FRUNZULICA Doru" <doru.frunzulica@europarl.europa.eu>;
"GRAPINI Maria" <maria.grapini@europarl.europa.eu>;
"IVAN Cătălin-Sorin" <catalin-sorin.ivan@europarl.europa.eu>;
"MACOVEI Monica" <monica.macovei@europarl.europa.eu>;
"MANESCU Ramona Nicole" <ramonanicole.manescu@europarl.europa.eu>;
"MARINESCU Marian-Jean" <marian-jean.marinescu@europarl.europa.eu>;
"MOISA Sorin" <sorin.moisa@europarl.europa.eu>;
"MURESAN Siegfried" <siegfried.muresan@europarl.europa.eu>;
"NEGRESCU Victor" <victor.negrescu@europarl.europa.eu>;
"NICA Dan" <dan.nica@europarl.europa.eu>;
"NICOLAI Norica" <norica.nicolai@europarl.europa.eu>;
"PASCU Ioan Mircea" <ioanmircea.pascu@europarl.europa.eu>;
"PAVEL Emilian" <emilian.pavel@europarl.europa.eu>;
"PREDA Cristian Dan" <cristiandan.preda@europarl.europa.eu>;
"REBEGA Laurentiu" <laurentiu.rebega@europarl.europa.eu>;
"SARBU Daciana Octavia" <dacianaoctavia.sarbu@europarl.europa.eu>;
"SÓGOR Csaba" <csaba.sogor@europarl.europa.eu>;
"STOLOJAN Theodor Dumitru" <theodordumitru.stolojan@europarl.europa.eu>;
"TĂNĂSESCU Claudiu Ciprian" <claudiuciprian.tanasescu@europarl.europa.eu>;
"TAPARDEL Ana-Claudia" <ana-claudia.tapardel@europarl.europa.eu>;
"TURCANU Mihai" <mihai.turcanu@europarl.europa.eu>;
"UNGUREANU Traian" <traian.ungureanu@europarl.europa.eu>;
"VĀLEAN Adina Ioana" <adinaioana.valean@europarl.europa.eu>;
"WEBER Renate" <renate.weber@europarl.europa.eu>;
"WINKLER Iuliu" <iuliu.winkler@europarl.europa.eu>;
"ADAKTUSSON Lars" <lars.adaktusson@europarl.europa.eu>;
"ANDERSSON Max" <max.andersson@europarl.europa.eu>;
"BJORK Malin" <malin.bjork@europarl.europa.eu>;
"CORAZZA BILDT Anna Maria" <annamaria.corazzabildt@europarl.europa.eu>;
"ENGSTRÖM Linnéa" <linnea.engstrom@europarl.europa.eu>;
"ERIKSSON Peter" <peter.eriksson@europarl.europa.eu>;
"FEDERLEY Fredrick" <fredrick.federley@europarl.europa.eu>;
"FJELLNER Christofer" <christofer.fjellner@europarl.europa.eu>;
"GUTELAND Jytte" <jytte.guteland@europarl.europa.eu>;
"HEDH Anna" <anna.hedh@europarl.europa.eu>;
"HÖKMARK Gunnar" <gunnar.hokmark@europarl.europa.eu>;
"LUDVIGSSON Olle" <olle.ludvigsson@europarl.europa.eu>;
"LUNDGREN Peter" <peter.lundgren@europarl.europa.eu>;
"NILSSON Jens" <jens.nilsson@europarl.europa.eu>;
"POST Soraya" <soraya.post@europarl.europa.eu>;
"SELIMOVIC Jasenko" <jasenko.selimovic@europarl.europa.eu>;
"ULVSKOG Marita" <marita.ulvskog@europarl.europa.eu>;
"VALERO Bodil" <bodil.valero@europarl.europa.eu>;
"WIKSTRÖM Cecilia" <cecilia.wikstrom@europarl.europa.eu>;
"WINBERG Kristina" <kristina.winberg@europarl.europa.eu>;
"BOGOVIC Franc" <franc.bogovic@europarl.europa.eu>;
"FAJON Tanja" <tanja.fajon@europarl.europa.eu>;
"PETERLE Alojz" <alojz.peterle@europarl.europa.eu>;
"SOLTES Igor" <igor.soltes@europarl.europa.eu>;
"SULIN Patricija" <patricija.sulin@europarl.europa.eu>;
"TOMC Romana" <romana.tomc@europarl.europa.eu>;
"VAJGL Ivo" <ivo.vajgl@europarl.europa.eu>;
"ZVER Milan" <milan.zver@europarl.europa.eu>;
"CSÁKY Pál" <pal.csaky@europarl.europa.eu>;
"FLAŠÍKOVÁ BEŇOVÁ Monika" <monika.flasikovabenova@europarl.europa.eu>;
"KUKAN Eduard" <eduard.kukan@europarl.europa.eu>;
"MANKA Vladimir" <vladimir.manka@europarl.europa.eu>;
"MIKOLASIK Miroslav" <miroslav.mikolasik@europarl.europa.eu>;
"NAGY József" <jozsef.nagy@europarl.europa.eu>;
"ŠKRIPEK Branislav" <branislav.skripek@europarl.eu

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 

Dlaczego władze unijne sprzyjają uzurpatorom w Polsce ?

Łowicz, 06.11.2013r.

Maria Bejda, Teresa Wojda

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi  

OBYWATELSKI RUCH OPORU

Petycja Parlamentu Europejskiego 0578/2012

http://www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze  

Martin Schulz - Przewodniczący Parlamentu Europejskiego

Jose Manuel - Barroso Przewodniczący Komisji Europejskiej

Herman Van Rompuy - Przewodniczący Rady Europejskiej

Szanowni Panowie,

jako autorki petycji w Parlamencie Europejskim 0578/2012 w obronie obywateli Europy w tym również wszystkich mieszkańców terenów Polski dotkniętych przez wykonanie w Polsce ponad kilkunastu tysięcy odwiertów geologicznych w poszukiwaniu węglowodorów, gdzie zastosowano niszczącą, agresywną technikę hydraulicznego szczelinowania połączoną z użyciem materiałów wybuchowych występujemy ponownie o :

● pokojowe odsunięcie od władzy elit politycznych sprawujących urzędy od 1989r, z tzw.układu zdrady Magdalenkowej i postawienie ich przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości

● zlikwidowanie systemów kontroli i zniewalania społeczeństw (INDECT, ECHELON,i inne)

● zlikwidowanie sieci Agenda 21, która czuwa nad realizacją planów depopulacyjnych ludności świata

● unieważnienie koncesji wydobywczych

● wprowadzenie zakazu wykonywania badań geologicznych

● wprowadzenie zakazu poszukiwania i wydobywania węglowodorów

● wycofanie się z technologi CCS i handlu emisjami CO2

● zakaz rozsiewania toksycznych chmur (chemtrails)

To jest nasze wołanie SOS dla Europy i terenów rolniczych w Polsce, dla mieszkańców rolniczego terenu między Kutnem a Łowiczem, dla 30 tysięcznego miasta Łowicza, położonego w centrum Polski jak też całego gęsto zaludnionego terytorium Polski i Europy. Zamiana urodzajnych pól na pola wydobywcze będzie skutkować zniszczeniem rolnictwa oraz grozi katastrofą ekologiczną i humanitarną.

Już w Łowiczu i okolicy jest zatruta woda, a władze w Polsce jak i wymiar sprawiedliwości ignorują nasze prawa do życia w bezpiecznym środowisku z dostępem do zdrowej i czystej wody pitnej. Prokuratura Rejonowa w Łowiczu uznała nas jak i 30 tys. mieszkańców za pokrzywdzonych powstaniem bazy hydroszczelinowania w Łowiczu, jednak ze względu na zapewnienia Burmistrza Miasta Łowicza, że w Łowiczu nie powstanie wiertnia śledztwo zostało umorzone.

Już powstanie nawet tylko bazy na osiedlu mieszkaniowym jest zamachem na życie Polaków w Polsce, bowiem nic nie jest w stanie zapobiec degradacji środowiska życia człowieka i niszczenia nieodwracalnie zasobów wody pitnej i gruntowej przy zastosowaniu do odwiertów tak wielkiej ilości toksyn.

Szanowni Panowie,

Z jednej strony ustanawiacie dyrektywy ochrony siedlisk i gatunków ptaków oraz innych zwierząt, a z drugiej strony pozwalacie na ich niszczenie a przede wszystkim na degradację środowiska życia człowieka, co skutkować będzie stopniową depopulacją ludzkości, na którą nie ma i nie może być żadnego przyzwolenia.

Nieetyczne i niemoralne jest by zamiast zapewnienia należnego każdemu człowiekowi bezpieczeństwa życia poddawać to niezbywalne prawo pod rygory głosowań, referendów czy miliona podpisów pod petycjami. Taka demokracja to droga do samozagłady!

Szanowni Panowie,

to wy decydujecie czy wziąć pod uwagę czy zlekcewazyć wyniki głosowań w Parlamencie Europejskim jak też opinie i wnioski obywateli unii zawarte w petycjach. Tak więc cała władza jest w Waszych rękach chociaż nie zostaliście przez obywateli EU wybrani w demokratycznych wyborach.

W związku brakiem reakcji na nasze wystąpienie z 03.07.2013 r. (wysłane pocztą 04.07.2013r.) jak też wiele innych, wysyłanych regularnie, oczekujemy odpowiedzi na następujące pytania:

1. dlaczego do dziś nie mamy odpowiedzi na naszą prośbę (korespondencja wysłana drogą emailową i pocztową 4.07.2013r.) o pomoc w pokojowym odsunięciu od władzy uzurpatorów wyłonionych w wyniku sfałszowanych wyborów, doskonale udokumentowanych przez K.Puzynę www.umstno.blogspot, http://iddd.de/StrasbourgOnline.pdf oraz udowodnionego przez T.Cichockiego zamachu stanu w Polsce; www.tcichocki.pl , którzy zamierzają zamienić 2/3 terytorium Polski na pola wiertnicze, co oznacza zniszczenie polskiego rolnictwa a tym samym bezpieczeństwa żywnościowego Narodu Polskiego?

2. czy odpowiedzią instytucji unijnych, zamiast pomocy w pokojowym odsunięciu uzurpatorskich, wrogich Narodowi Polskiemu sił, jest podjęcie szeroko zakrojonych działań zastraszających, wskazujących na gotowość podjęcia walki z bezbronnym Narodem Polskim?

3. czy odbywa się to za Waszą wiedzą i poparciem, co byłoby niebywałym skandalem i stałoby w wielkiej sprzeczności z wyróżnieniem instytucji unijnych Pokojową Nagrodą Nobla ?

4. czy odpowiedzią na nasze wystąpienie o udokumentowanym zamachu stanu w Polsce jest demonstracja siły przeciw narodom Europy poprzez manewry wojskowe na terytorium Polski ? Dowód:” Steadfast Jazz 2013” / ruszyły manewry NATO “http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Steadfast­Jazz­2013­ruszyly­manewry­NATO,wid,16136427 ,wiadomosc.html ?ticaid=1119dc

5 . czy zaostrzenia przepisów o zgromadzeniach jak też zwiększenie uprawnień dla wszelkich służb w tym także obcych służb na terenie Polski jest wypełnianiem dyrektyw unijnych? Jeśli tak, to prosimy o wykładnię prawną; do jakich dyrektyw unijnych się to odnosi? “El Mundo: Polska wśród krajów współpracujących z NSA”http://konflikty.wp.pl/kat,1020231,title,El­Mundo­Polska­wsrod­krajow­wspolpracujacych­z­NSA,wid,1612555 wiad omosc.html?ticaid=1119fb

6. czy zmasowane wprowdzenie systemów kontroli polskiego społeczeństwa i wspieranie obecnego reźimu w Polsce przez instytucje unijne jest zgodne z wolą suwerennych narodów Europy, które zostały wciągnięte do Unii Europejskiej pod złudnymi hasłami demokracji i respektowania praw obywatelskich a faktycznie zostały ubezwłasnowolnione?

7. kiedy władze unijne wycofają się z projektów dotyczących kontroli społeczeństw a wprowadzonych pod pretekstem walki z terroryzmem i przestępczością, zwłaszcza w kontekście skandalu z podsłuchiwaniem Angeli Merkel i innych polityków oraz wszystkich obywateli Unii Europejskiej przez tajne służby USA, których obiekty znajdują się m.in. na terytorium Polski.

“INDECT”http://www.indect­project.eu/  , ” Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego”http://www.ppbw.pl/ppbw/projekty.html,  “John Kerry w Polsce. Ważne tematy: więzienia CIA i system Echelon”http://gazetabaltycka.pl/promowane/john-kerry-w-polsce-wazne-tematy-wiezienia-cia-i-system-echelon  8. dlaczego nie wydano zakazu wstępu dla przedstawicieli koncernów wydobywczych do gmachów unijnych ? link: 1) “ Branża gazu łupkowego wiąże się z Polską w walce z europejskimi przepisami.” Corporate Europe Observatory ­ Komunikat prasowy, środa, 7 listopada 2012, w Brukseli .https://mail­attachment.googleusercontent.com/attachment/?ui=2&ik=25feb8f9b6&view=att&th=13b58a0cb2019af6&attid=0.1&disp=inline&realattid=f_h9bxgum10&safe=1&zw&saduie=AG9B_P9SYKAIxTpSH5t_NOSg_Jo2&sadet =1354406525007&sads=uz17aMhGlvaxMLSdrJOHV7­C84YWedług raportu Laury Weis: Foot on the gas, lobbyists push for unregulated shale gas, Corporate Europe Observatory, November 2012.http://corporateeurope.org/sites/default/files/publications/Article_Shale%20Gas%20Lobby_final.pdf  "Główni gracze w sektorze ropy i gazu próbują propagować cudowny obraz gazu łupkowego jako przyjazne dla środowiska źródło paliwa. W tym celu zorganizowali już wiele bankietów i koktajli w różnych kręgach Europosłów. Przy okazji tych imprez o charakterze integracyjnym parlamentarzyści ci mogli delektować się pysznymi potrawami i jednocześnie przekonać się o zaletach gazu łupkowego. Organizatorzy usiłowali w ten sposób wprowadzić publicznych decydentów w błąd i jednocześnie walczyć z wszystkimi formami regulacji prawnej, które mogłyby się okazać bezcenne w przyszłości w walce o ochronę środowiska i ludzkie zdrowie. Aby osiągnąć ten cel ­ zainwestowali już miliony dolarów w działania lobbingowe w Brukseli”. Raport udowadnia, że koncerny naftowe Exxon Mobil, Chevron, Statoil, Total i PGNiG Polska ściśle współpracują z firmami wyspecjalizowanymi w publics relations przy organizowaniu w parlamencie różnych wydarzeń na rzecz obrony dobrego imienia przemysłu gazu łupkowego. Działania wspierali Polscy posłowie razem z rządem polskim, który wykorzystał polską prezydenturę na czele UE w 2011 r., aby promować swoją nową politykę energetyczną opartą na rozwoju gazu łupkowego. Podczas wyżej wymienionych wydarzeń niepokojące aspekty środowiskowe i zdrowotne związane z rozwojem przemysłu gazu łupkowego były całkowicie pominięte.”

9. czy wyciągnięto konsekwencje w stosunku do europosłów lobbujących na rzecz ludobójczych koncernów wydobywczych, o których pisałyśmy m.in. w naszym wystąpieniu z 18.10.2012r. pt.: “O wprowadzenie zakazu poszukiwania i wydobywania węglowodorów, stosowania hydraulicznego szczelinowania i technologii CCS na terenie Unii Europejskiej”,? Cytat:“Biorąc pod uwagę, że europosłowie z Polski służą koncernom wydobywczym a nie Narodowi Polskiemu powinni zostać odsunięci od głosowania za nieetyczną i niemoralną postawę wobec Narodu Polskiego. Mamy bezwzględne prawo i moralny obowiązek żądać odsunięcia Europosłów z Polski od głosowania w sprawie gazu łupkowego jak też innych głosowań. Szkodzą oni nie tylko Polsce ale także Europie i powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za nieetyczną, niemoralną postawę oraz za działania na szkodę Narodu Polskiego i Europy. (..)

Podczas warsztatów o gazie łupkowym 9.10.2012r. żaden z europosłów z Polski nie wsparł naszej petycji ­ listu otwartego do Prezydenta RP wystosowanego w obronie milionów Polaków w Polsce. List ten wystosowałyśmy w imieniu Inicjatywy Obywatelskiej Dorzecza Bzury i Słudwi, Obywatelskiego Ruchu Oporu a także z całego świata sygnatariuszy petycji przeciw ustawie nowe prawo geologiczne i górnicze”

10. kiedy władze unijne wydadzą list gończy w stosunku do koncernów i firm przez nich utworzonych na których ciążą wyroki sądowe w innych częściach świata za niszczenie środowiska i praw człowieka takich jak np. Chevron ? Linki: 1)“Gaz łupkowy: Chevron w Polsce pomimo łamania praw człowieka”,http://damzuchowski.salon24.pl/376494,gaz-lupkowy-chevron-w-polsce-pomimo-lamania-praw-cz lowieka , 2).“Brazylia wyrzuci Chevron ze swego kraju”;http://ebe.org.pl/energetyka-w-mainstreamie/brazylia-wyrzuci-chevron-ze-swego-kraju.html

11. czy Unia Europejska finansuje biura Agendy 21, która pod przykrywką zasad zrównoważonego rozwoju czuwa nad realizacją planów depopulacyjnych ludności świata nawet na poziomach lokalnych?

Linki:

1) “Agenda 21­Czarny Dekalog   NWO”,http://www.eioba.pl/a/479a/agenda­21­czarny­dekalog­nwo#ixzz2TBAb61Xm  

Cytat:“To jest właśnie nowy system “Nowy Porządek Świata” aka “New World Order” aka “Nowy Socjalistyczny Porządek”, gdzie nie ma już żadnych przeciwstawnych tendencji. Nie ma ich ponieważ nie ma sprzeciwu. Pokój wg ludzi, którzy planują przyszłość tj rewolucjonistów i multimiliarderów, jest brakiem świadomości, jest wojną przeciwko świadomości, przeciwko wolnym umysłom. Pokój nastanie gdy wszelki opór będzie pokonany, nie tylko militarny, religijny czy ekonomiczny, ale przede wszystkim opór świadomości.

2) ”Agenda 21. Plan wdrożenia światowego socjalizmu.”http://www.prisonplanet.pl/polityka/agenda_21_plan_wdrozenia,p862306749  

3) “ONZ i Bank Światowy naciskają suwerenne kraje do przyjęcia dyktatu globalnej redukcji populacji.” ,http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/onz_i_bank_swiatowy,p389735919

Cytat: “Bank Światowy używa narzędzi finansowych by sprowadzić kraje narodowe na kolana, domagając się by te zmniejszyły liczbę swoich obywateli; ONZ gwarantuje polityczną legitymizację tych polityk wyludnienia (w ramach Agendy 21); Fundacje opracowują szczepionki przeciw płodności i genetycznie zmodyfikowaną żywność; Światowa Organizacja Zdrowia dba o "standardy” zdrowia i ich dystrybucję. Dzięki temu globalnemu konstruktowi, starannie skoordynowanej odgórnej strukturze, naukowa dyktatura usidliła całą wolną ludzkość. http://explosivereports.com/2012/05/14/un­world­bank­strangle­sovereign­nations­into­accepting­global­popul ation­reduction­dictates/

12. jakie sankcje zastosowano w związku z powszechnym stosowaniem w Polsce nielegalnych trucizn przy odwiertach, bez rejestracji związków chemicznych w REACH ? Czy firmy stosujące nielegalne chemikalia pozbawione zostały prawa prowadzenia działalności na terenie UE? http://www.theta­doradztwo.pl/theta/6/14/32/ ,http://www.theta­doradztwo.pl/theta/5/9/60/

13  .czy jedyna metoda stosowana przy odwiertach, hydoroszczelinowanie ma certyfikat Unii Europejskiej?

14.czy unijna dyrektywa w sprawie geologicznego składowania CO2 zostanie zniesiona, ze względu na niebezpieczne konsekwencje dla życia na Ziemi? Czy ta zabójcza technologia ma certyfikat UE ? Dlaczego Komisja Europejska forsuje w Polsce technologię CCS i dopuszcza składowanie skroplonego CO 2 z Niemiec i innych państw na naszym terytorium a tym samym stawia nas Polaków przed śmiertelnym zagrożeniem ? Dlaczego za niedostosowanie prawa do śmiercionośnej dyrektywy CCS Naród Polski będzie musiał zapłacić 200 mln zł kary za każdy rok opóźnień ? Skoro inne kraje jak np. Austria wprowadziła zakaz technologii CCS i nie ponosi za to kary to dlaczego wymusza się na Polsce wprowadzenie tej technlogii i do tego narzuca kary za opóźnienia ? Jest to rażąco niesprawiedliwe traktowanie Polski, skazanej przez KE na składowisko niebezpiecznych odpadów i na niebezpieczne technologie !  link: “Co dalej z przepisami o CCS”http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1053047.html  Cytat:“Nowe regulacje zawarte w tzw. trójpaku energetycznym, które miały wdrożyć dyrektywę dotyczącą OZE, zaimplementowały ją po części wadliwie, a po części się do nich nie odniosły. Tymczasem UE już złożyła do Trybunału Sprawiedliwości skargę przeciwko Polsce za brak wdrożenia tych przepisów. Jeśli na czas nie zostaną wprowadzone odpowiednie zmiany, nasz kraj może zapłacić prawie 200 mln zł kar za każdy rok opóźnień.”

15. jakie sankcje zastosowano wobec firm prowadzących odwierty i badania sejsmiczne na terenach “Natury 2000 “? Ile koncesji zostało unieważnionych z powodu złamania zapisów koncesji w tym zakresie jak też z powodu naruszenia dyrektywy ptasiej i siedliskowej?

16. jakie działania naprawcze podjęły władze unijne wobec starych, pękających, rdzewiejących, porzuconych na pastwę losu odwiertów na terenie Polski i UE?

17. w jaki sposób władze unijne zamierzają kontrolować na bieżąco przebieg prac wiertniczych by spełnione zostały warunki zapisane w raportach środowiskowych ?

18. dlaczego mieszkańcy nie mają prawa sprzeciwiania się odwiertom, które pozbawiają ich dostępu do zdrowej czystej wody i bezpiecznego środowiska ? Czy to jest zgodne z dyrektywami unijnymi i prawami człowieka?

19. dlaczego kontrole odwiertów prowadzone są w tajemnicy przed mieszkańcami a przepisy zabraniają udziału przedstawicieli mieszkańców w takiej kontroli?

20. dlaczego prawo do zaskarżania decyzji środowiskowych i pozwoleń na inwestycje zagrażające środowisku mają tylko organizacje ekologiczne ( finansowane przez lobby wydobywcze ) a innym obywatelom odebrano to prawo, co jest naruszeniem konwencji z Aarhus ?

21. jakie działania podjęły władze unijne aby koncerny wydobywcze stworzyły specjalny fundusz pomocy ofiarom katastrof oraz naprawy szkód wywołanych ich niebezpieczną działalność koncernów i firm wydobywczych ?

22. kto ponosi i ponosić będzie odpowiedzialność za stan odwiertów po ich zamknięciu?

23. czy władze unijne podjęły działania aby nie powtórzyły się przypadki składowania niebezpiecznych odpadów wiertniczych na wysypiskach śmieci, w pobliżu zbiorników wodnych?

24. czy władze unijne opracowały skuteczną metodę utylizacji odpadów wiertniczych czy metodę powstrzymania emisji toksycznych gazów cieplarnianych wydobywających się nieustannie z każdego odwiertu, czy też skuteczną metodę zabezpieczania starych, porzuconych odwiertów?

25. czy logiczne jest mnożenie przepisów ochrony środowiska łącznie z powielaniem raportu środowiskowego na podstawie wirtualnego wzorca opracowanego przez instytut geologiczny, nie mającego odniesienia do rzeczywistości a jedynie będącego “koncertem życzeń” na zamówienie firm wydobywczych, skoro nie ma metody utylizacji odpadów a stosowane chemikalia nie są zarejestrowane w REACH ?

26. czy władze unijne zdają sobie sprawę, że skoro:

● nie ma żadnej metody utylizacji odpadów

● nie ma żadnej metody powstrzymywania emisji metanu i innych toksycznych gazów do atmosfery

● nie ma żadnej metody powstrzymywania trzęsień ziemi

● nie ma żadnej metody zapobiegania powstawaniu lejów czy zapadlisk terenów

● ogromne ilości stosowanych chemikaliów są nielegalne bo niezarejestrowane w REACH

● zasoby wodne już zostały zubożone i skażone na wskutek odwiertów to jakiekolwiek tworzenie i wprowadzanie nowych, nawet bardzo szczegółowych przepisów zamiast stanowczych zakazów kompromituje te władze jak też wszystkich urzędników unijnych uczestniczących w tym procederze a więc stawia ich, niestety, po stronie ludobójczych koncernów wydobywczych ?

27. dlaczego w przestrzeni powietrznej UE rozsiewa się z samolotów zabójcze chmury ? link: “Dokumenty NASA ujawniają szkodliwe działania: chemtrails, mikrofale, mikropyły” http://kefir2010.wordpress.com/2013/09/01/dokumenty­nasa­ujawniaja­szkodliwe­dzialania­chemtra ils­mikrofale­mikropyly/  

Wobec namnażania się, często absurdalnych, unijnych przepisów nasuwa się zasadnicze pytanie: czy jakiekolwiek przepisy są w stanie zastąpić w praktyce życiodajną wodę?

My Polacy, płatnicy składki do budżetu unijnego, mamy bezwzględne prawo, w zaistniałej sytuacji wymagać od władz unijnych pomocy w odsunięciu uzurpatorskich władz w celu powstrzymania działań polityków w Polsce na szkodę Narodu Polskiego. Na rządzących Polską po 1989 r. jak też na władze unijne spada odpowiedzialność za doprowadzenie na skraj ubóstwa znacznej części społeczeństwa polskiego.

Pomoc żywnościowa finansowana ze środków unijnych, wobec faktu grabieży majątku narodowego Polaków jest jak na ironię. Ze względu na toksyczne dodatki zmierza do podtruwania w celu fizycznego wyniszczenia biednych obywateli Polski. Wnioskujemy o zbadanie jakości żywności rozdawanej biednym obywatelom, ponieważ jej jakość jest tak zła, że psy omijają takie jedzenie z daleka, o czym m.in. przekonał się Krzysztof Szczurko z Podkarpacia , co opisał w wierszu pt.:

POMOC UE

Pomoc z UE nam tu dają, ­ niech Biedacy wyzdychają.

Mój pies bardzo głodny był, ­ nawet i opadał z sił.

A, że karmy ja nie miałem, ­ to z POMOCY UE dałem.

To mielonka jest wieprzowa, ­ z dodatkami ,,E” ,..czy zdrowa?

Dzień i noc przy budzie stała, ­ i choć ,,ślinka” mu leciała.

I choć pies opadał z sił, ­ to wykręcił do niej tył.

Wreszcie grosze ja zdobyłem, 7 ­ karmę dla psa i kupiłem.

Głodny pies się i ucieszył, ­ i do karmy się pośpieszył.

Tu na koniec jest pytanie, ­ jakie z UE pomaganie?

26 październik 2013 Autor:KYSY

Zamiast takiej pomocy Polakom należą się zasiłki pieniężne, tak jak to ma miejsce w innych krajach UE np. w Niemczech, gdzie zasiłek na przeżycie wynosi od 306 do 382 Euro na 1 osobę bezrobotną a 184 Euro na 1 dziecko.

http://www.bundesregierung.de/Content/DE/Artikel/2012/09/2012­09­19­regelbedarf­erhoeht­mehr­geld­fu er­arbeitsuchende.html,http://www.guckmal.de/kindergeld­hoehe.htm .

Skandalem i jednocześnie złamaniem Konwencji z Aarhus jest stwierdzenie Premiera Rządu D. Tuska: Cytat;“Będziemy konsekwentnie przekonywać Europę do sensu wydobywania i eksploatowania złóż gazu łupkowego. Rozmawiałem o tym ostatnio (...) z szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso, zwracając uwagę, by Komisja strzegła projektu gazu łupkowego przed lobbingiem tych, którzy z różnych powodów nie chcieliby, aby gaz łupkowy stał się alternatywnym źródłem energii" ­ powiedział Tusk podczas briefingu prasowego w Elektrowni Kozienice.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/2029020,114877,12900119.html

My Polacy, jako obywatele Europy stanowczo protestujemy przeciwko dopuszczaniu do jakiegokolwiek lobbingu siejącego śmierć i spustoszenie. Żądamy wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do osób winnych wprowadzania lobbingu koncernów wydobywczych.

Domagamy się wydalenia z terenu EU koncernów wydobywczych jak też spółek powiązanych z tymi koncernami na których ciążą wyroki sądowe za łamanie praw człowieka i niszczenie środowiska w innych częściach świata.

Niedopuszczalnym błędem jest mówienie o hydraulicznym szczelinowaniu w odniesieniu tylko do gazu łupkowego, gdyż ta technologia stosowana jest we wszystkich odwiertach geologicznych, każdego rodzaju nawet gazu konwencjonalnego. Jeżeli Unia Europejska i życie na terenie Unii ma przetrwać to konieczne są odważne, niezwłoczne i radykalne działania.

DLA WODY NIE MA ALTERNATYWY A DLA WĘGLOWODORÓW JEST ALTERNATYWA.

ZIEMIA JEST WŁASNOŚCIĄ PRZYSZŁYCH POKOLEŃ, WIĘC OBECNE POKOLENIA POWINNY Z POKORĄ I SZACUNKIEM ZARZĄDZAĆ JEJ ZASOBAMI Z MYŚLĄ O PRZYSZŁYCH POKOLENIACH!

Bardzo prosimy Szanownych Panów o odpowiedź na postawione pytania drogą emailową w ustawowym terminie.

Z poważaniem

Maria Bejda, Teresa Wojda

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze ”Łowiczanie”

OBYWATELSKI RUCH OPORU


KOMENTARZE

 • Dotyczy cytatu: "Zawiesza się członkostwo (..)".
  Nie można zawiesić bezskutecznego członkostwa w UE. Nie można zawiesić bezskutecznego działania Sejmu i Senatu!!

  “3. Zawiesza się członkostwo Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej oraz funkcjonowanie Sejmu i Senatu RP do czasu wyłonienia nowych, rzeczywistych przedstawicieli narodu legitymujących się udokumentowanymi mandatami społecznymi i podjęcia przez nich stosownych decyzji. “

  POLSKA, zgodnie z prawdą obiektywną, nigdy nie przystąpiła do UE, gdyż:
  1) brak jest na tą okoliczność dowodów z dokumentów urzędowych, mających moc władczą i podlegających wykonaniu.
  2) POLSKA jest w stanie zawieszenia bytu od 1927 r (bezskuteczne rozporządzenie o godle). POLSKA ma swoje terytorium, ale nie ma prawomocnych symboli narodowych, a te symbole narodowe, którymi posługują się polskojęzyczne przybłędy żydowskie, zamieszkałe na terytorium POLSKI często pod przybranym nazwiskiem i wyłudzonym obywatelstwem POLSKIM, prawomocnymi symbolami narodowymi POLSKI nie są.

  http://m.neon24.pl/fa0d21e97bc11670eb89da383f0cb856,14,0.jpg

  http://m.neon24.pl/b559a359c935f734ea02a56334a6d50d,14,0.jpg

  Z czego wynika, że nikt nie był kompetentny, nikt nie był władny, podpisywać w imieniu POLSKI, jakichkolwiek umów międzynarodowych, w tym i przystąpienia POLSKI do: Unii Europejskiej, NATO, ONZ itp.
  Wszelkie składki na cel utrzymania tych wyżej wymienionych żydowskich organizacji i innych nie wymienionych tutaj, wyłożone arbitralnie ze SKARBU PAŃSTWA POLSKIEGO, hojną ręką przez żydowskich przybłędów w imieniu POLSKI, podlegają bezwzględnie zwrotowi POLSCE przez IZRAEL i międzynarodowe żydostwo, w trybie natychmiastowym, po uprawomocnieniu przez POLSKĘ symboli narodowych POLSKI, gdyż żydostwo sięgało do Skarbu PAŃSTWA POLSKIEGO w sytuacji zawieszenia bytu POLSKI, czyli w sytuacji, gdy POLSKA nie mogła skutecznie się przeciwstawić.

  I teraz już do rzeczy:

  Nie można zawiesić członkostwa Rzeczpospolitej POLSKIEJ w Unii Europejskiej (na zewnątrz terytorium POLSKI, nie istnieje taki twór jak Rzeczpospolita POLSKA". Na zewnątrz terytorium POLSKI, to tylko istnieje POLSKA. Ale POLSKA, zgodnie z prawdą obiektywną, jest w stanie zawieszenia bytu od 1927 r. (bezskuteczne rozporządzenie o godle), do czasu zadeklarowania i uprawomocnienia swoich symboli narodowych: godło, flaga POLSKI (bezskuteczne rozporządzenie o godle z 1927 zmieniało (bezskutecznie) barwę czerwoną karmazyn na cynober, pieczęcie urzędowe okrągłe, hymn (żydowski autor hymnu, tego POLACY nie chcą), brak ustalenia prawomocnie pieczęci urzędowych (okrągłych) niezbędnych dla wydania i uprawomocnienia każdego aktu prawnego. http://m.neon24.pl/b559a359c935f734ea02a56334a6d50d,14,0.jpg

  Innymi słowy, nie można skutecznie zawiesić bezskutecznego członkostwa POLSKI w Unii Europejskiej. Nie można zawiesić bezskutecznego działania Sejmu i Senatu RP w oparciu o bezskuteczne rozporządzenie o godle z 1927 r. Bezskutecznego rozporządzenia o godle nie można było skutecznie zmienić, ani uchylić. Co znaczy że obecna ustawa o godle jest bezskuteczna!! Obecna Konstytucja RP jest bezskuteczna. Bezskutecznej Konstytucji RP nie można uchylić ani zmienić!! Nie ma wyjścia!! Ponadto, Ministerstwo Spraw Wojskowych broszurą nie mogło w sposób wiążący ustalić odcienia czerwieni definiując ją jako karmazyn. Bezskutecznym rozporządzeniem o godle, odcienia czerwieni karmazyn (bezskuteczny) nie można było skutecznie zmienić na cynober. Co znaczy, że do chwili obecnej polska nie mając prawomocnych symboli narodowych, jest w stanie zawieszenia bytu. A co za tym idzie, nikt nie może skutecznie w imieniu POLSKI podpisywać jakichkolwiek międzynarodowych umów, pobieranych kredytów, odszkodowań, udzielanych rzekomo pożyczek do POLSKI dla żydków jakkolwiek języcznych.

  Po odzyskaniu niepodległości barwy i kształt flagi uchwalił Sejm Ustawodawczy odrodzonej Polski 1 sierpnia 1919. W ustawie podano:


  "„Za barwy Rzeczypospolitej Polskiej uznaje się kolor biały i czerwony w podłużnych pasach równoległych, z których górny – biały, dolny zaś – czerwony.”

  Dwa lata później Ministerstwo Spraw Wojskowych wydało broszurę w której sprecyzowano odcień czerwieni definiując ją jako karmazyn, ale w 1927 odcień koloru czerwonego został zmieniony na cynober, ten sam kolor został użyty w definicji flagi w ustawie z 1955".
 • @Krystyna Trzcińska 10:16:02
  Pani Krystyno, bardzo dziękujemy za cenny komentarz przed wysłaniem! Jeszcze mozna zweryfikować treśc o Pani dowody My tylko cytowałysmy Dekret w pkt 3, co do ktorego tak jak i Pani mamy watpliwości!
 • A oto jeden z listów otwartych do szefa prywatnej firmy handlowej "Ministra Srodowiska"
  http://www.petycjeonline.com/forum/58775
  Łowicz, 09.11.2012r.


  Pan

  Marcin Korolec

  Minister Środowiska

  Rzeczypospolita Polska

  O zakazy GMO – List Otwarty do Bronisława Komorowskiego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 18.04.2012 r. uznany jako petycja nr. 0578/12 Parlamentu Europejskiego.

  Panie Ministrze, Pan jest Ministrem od Ochrony Środowiska Życia Obywateli Rzeczypospolitej Polskiej i jest Pan konstytucyjnie zobowiązany do chronienia środowiska życia człowieka a nie do podejmowania działań niszczących to środowisko.

  Doczekaliśmy czasu, że sprawy bezpieczeństwa środowiska sprowadzono do absurdu. Bezpieczeństwo środowiska nie powinno podlegać żadnym negocjacjom ani głosowaniom. Przy głosowaniach przewaga paru głosów staje się wyrokiem śmierci na miliony ludzi tak jak w głosowaniu nad ustawą o nasiennictwie w Sejmie w dniu 09.11.2012r.

  www.tvpparlament.pl/aktualnosci/sejm-uchwalil-ustawe-o-nasiennictwie/9053489

  Sejm uchwalił bez poprawek ustawę o nasiennictwie, której projekt przygotował prezydent. Nie przeszła żadna poprawka opozycji, w tym wniosek o odrzucenie ustawy w całości. Za uchwaleniem ustawy głosowało 230 posłów, 202 było przeciw.

  Wśród odrzuconych poprawek znalazły się wnioski opozycji, które przewidywały m.in. zakaz dopuszczania do obrotu materiału siewnego modyfikowanego genetycznie, czy zakaz stosowania takiego materiału siewnego.

  Jan Szyszko z PiS powiedział przed głosowaniem, że „dawno nie widział takiej niekompetencji rządu”, . – W wyborach parlamentarnych PO i PSL były całkowicie przeciwko GMO. Dlaczego w takim razie tej chwili wprowadzacie GMO?| – pytał Szyszko. Zaznaczył, że bierze pełną odpowiedzialność za swoje słowa, bo – jak zapewniał – zna się na sprawie.

  Skoro Prezydent RP Bronisław Komorowski jest niekompetentny, jak twierdzi jego kancelaria w związku z naszym Listem Otwartym do Prezydenta RP z 18.04.2012 r. który został uznany jako petycja 0578/12 Parlamentu Europejskiego, to dlaczego występuje z projektem ustawy, która godzi w każdego mieszkańca Polski i przyszłe pokolenia Polaków?

  To jest zamach na życie Narodu Polskiego, na jego przyszłość !

  Szanowny Panie Ministrze, czy chce Pan brać wraz z innymi udział w świadomym i celowym ludobójstwie i skazywać nawet siebie i swoją rodzinę?

  Żądamy, aby Pan Minister zrobił wszystko co możliwe, by nie dopuścić do podpisania tej haniebnej ustawy o nasiennictwie. Niech Pan uświadomi Prezydentowi RP na jakie niebezpieczeństwa narażają Naród Polski jego prawnicy z kancelarii.

  Nie wierzymy w to, aby nasz Prezydent był w pełni świadomy konsekwencji tej ustawy, bo przecież spoczywa na nim konstytucyjny i moralny obowiązek obrony obywateli Rzeczypospolitej Polskiej.

  Panie Ministrze, to Pan jest organem administracji rządowej właściwym do spraw GMO w Polsce ,cyt: “ Do zakresu działania ministra w zakresie GMO należy: wydawanie zgody na zamknięte użycie i zamierzone uwolnienie GMO do środowiska, wydawanie zezwoleń na wprowadzenie do obrotu produktów GMO, wywóz lub tranzyt produktów GMO, koordynacja kontroli i monitorowanie działalności regulowanej ustawą oraz koordynacja gromadzenia i wymiany informacji dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa ludzi i środowiska w zakresie GMO. Minister właściwy do spraw środowiska wdraża ponadto postanowienia Protokołu Kartageńskiego o bezpieczeństwie biologicznym.”

  Wobec powyższego od Pana, jako Ministra Środowiska mamy bezwzględne prawo żądać niezwłocznego zapewnienia bezpieczeństwa ludzi i środowiska w zakresie GMO

  poprzez natychmiastowe i bezwzględne zakazy:

  zakaz sprowadzania: nasion i pasz z GMO oraz innych zmodyfikowanych genetycznie materiałów biologicznych
  zakaz obrotu i tranzytu wszelkich zmodyfikowanych genetycznie materiałów biologicznych.
  zakaz jakichkolwiek doświadczeń i eksperymentów z GMO.
  ww.alert-box.org/petycja/rozporzadzenie-zakazujace-gmo

  Mamy prawo żądać by wzorem innych państw wprowadzone zostały zakazy dotyczące GMO, by Polska stała się wolna od GMO a równocześnie stanowczo odparte naciski ludobójczych i depopulacyjnych globalnych korporacji.

  Niemcy zakazały upraw GMO*, ponieważ:

  „nie zbadane są konsekwencje długofalowego spożywania GMO przez ludzi”

  Austria zakazała upraw GMO, ponieważ:
  „nie da się zachować różnorodności biologicznej jeśli wprowadzi się do przyrody rośliny GMO”

  Francja zakazała upraw GMO, ponieważ:
  „rośliny GMO krzyżują się zanieczyszczając ekologiczne uprawy”

  Włochy zakazały upraw GMO, ponieważ:
  „proces uwolnienia organizmów GMO do przyrody jest nieodwracalny”

  (Podstawą prawną krajowych zakazów była “klauzula bezpieczeństwa” zawarta w unijnej dyrektywie 2001/18 dotyczącej GMO. Kierując się wynikami badań nad GMO, prowadzonymi na całym świecie, rządy sześciu państw uznały, że genetycznie modyfikowana kukurydza może zagrozić różnorodności biologicznej na ich terenach. Ponadto 8 września 2011 r. Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznał, że kraje członkowskie mogą wprowadzić zakazy upraw poszczególnych gatunków GMO na podstawie rozporządzenia 1829/2003.)

  Opracowany przez 400 naukowców i sygnowany przez 58 rządów krajów całego świata, opublikowany na zlecenie ONZ i Banku Światowego w kwietniu 2008 raport nt. rolnictwa na naszym globie pt. „Międzynarodowa ocena wpływu nauk i technologii rolniczych na rozwój”, jasno stwierdza, że uprawy GMO nie stanowią rozwiązania w zwalczaniu głodu, biedy, czy zmian klimatycznych.”
  Jest 50 powodów aby koniecznie i niezwłocznie zakazać GMO.

  maciejka.nowyekran.pl/post/79349,50-powodow-dlaczego-natychmiast-nalezy


  Jedynie stanowcze zakazy dotyczące GMO są szansą zapewnienia bezpieczeństwa życia ludzi i środowiska.


  Z wyrazami szacunku i poważania

  Maria Bejda, Teresa Wojda

  Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

  OBYWATELSKI RUCH OPORU

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930