Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
63 posty 466 komentarzy

POLSKI RUCH OPORU W OBRONIE NARODU POLSKIEGO I POLSKI.

LOWPORO - Uwolnieni w 2012r. z prywatnego, niewolniczego systemu przez Paradygmat Raport (OPPT) oraz Proklamację z 2014r. i Dekret z 2015r. Suwerena-Narodu Polskiego, bojkotujmy, ignorujmy wszystkie nielegalne organy władz świeckich i kościelnych ! wojdabejda.

Szykany Polki w Niemczech a wspieranie terrorystów z ISIS !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Niemczech doszło do bezpodstawnego, bezprawnego ataku niemieckich "policjantów" z prywatnej firmy handlowej "Landespolizeiamt" na Polkę, osobę wolną Marię z domu Znyk (Bejda), obrończynię Narodu Polskiego, Polski i Ludzkości.

 

Łowicz, Flensburg, 30.03.2016r.


Maria z domu Znyk, Teresa z domu Znyk

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

POLSKI OBYWATELSKI RUCH OPORU

http://www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze ,https://wojdabejda.wordpress.com, http://polskiruchoporu.neon24.pl/

 

Bundespräsidialamt                                                    

Bundespräsident Joachim Gauck

Spreeweg 1

10557 Berlin   

Telefon: +49 (0)30 2000-0

Fax:+49 (0)30 2000-1999

E-Mail:bundespraesidialamt@bpra.bund.de  

                                                                                          

Betreff:

 

Schikane gegen Maria Bejda aus Flensburg.

 

Sehr geehrter Herr Bundespräsident Joachim Gauck,

bitte um Intervention und Entschädigung.

 

Mit freundlichen Grüssen

Maria z domu Znyk (Bejda)

 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Ambasada RP w Berlinie

Ambasador Jerzy Margański

Lissenstr.19

2114193 Berlin, Niemcy

Tel.: + 49 30 22313 0

Faks: + 49 30 22313 155

 

Szanowny Panie Ambasadorze,

uprzejmie prosimy u złożenie noty protestacyjnej na okoliczność szykanowania Marii z domu Znyk (Bejda) z Flensburga przez stronę niemiecką, z uwzgędnieniem informacji zawartych w naszym wystąpieniu do Międzynarodowego Sądu Prawa Zwyczajowegod/s Przestępstw Kościoła i Państwa w Brukseli z 30.03.2016r. pt.: “Szokujaca gościnność dla terrorystów z ISSIS a szykany wobec Polki w Niemczech“, (poniżej w załączeniu).

Z poważaniem

Maria z domu Znyk, Teresa z domu Znyk

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

POLSKI OBYWATELSKI RUCH OPORU

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 

Szokująca gościnność dla terrorystów z ISIS  a szykany wobec Polki w Niemczech.   

 

Łowicz, 30.03.2016r.

 

International Tribunal into Crimes of Church and State (ITCCS)

ITCCS Central Office (Brussels):itccsoffice@gmail.com

Międzynarodowy Sąd Prawa Zwyczajowego d/s Przestępstw Kościoła i Państwa w Brukseli

 

W Niemczech we Flensburgu doszło 29.03.2016r. do bezpodstawnego, bezprawnego ataku na Polkę, osobę wolną Marię z domu Znyk (Bejda), obrończynię Narodu Polskiego, Polski i Ludzkości.  

Trzech uzbrojonych Niemców w kamizelkach kuloodpornych  dokonało zatrzymania pod pretekstem złamania przepisów ruchu drogowego, jazdy lewym pasem dwupasmowej obwodnicy wokół Flensburga. Wbrew woli Marii Bejda zarekwirowali jej dokumenty tożsamości  i grozili bronią. Pozostawili formularz zapowiadający ukaranie za rzekome złamanie przepisów drogowych.

Pozostaje to w rażącej sprzeczności ze sposobem traktowania przez niemiecką policję przybyszów z Izraela, Syrii i innych regionów świata. Według odgórnych zaleceń policja nie ma prawa stosowania wobec nich jakiegokolwiek przymusu ani  legitymowania, ustalania tożsamości. Oto na dowód fragment zaleceń dla “policji” we Flensburgu w stosunku do milionów tzw. “Uchodżców”, wśród których jest ukryta armia 350 tysięcy bojowników ISIS !

http://www.pdf-archive.com/2016/02/03/handbuch-selbsterhalt-von-dir-und-deinem-volk/handbuch-selbsterhalt-von-dir-und-deinem-volk.pdf

 

http://www.presseportal.de/blaulicht/pm/58623/3118028

POL-SH: Flensburg - Flüchtlinge am Bahnhof Flensburg

09.09.2015 – 18:32Kiel (ots) - Seit zirka 17 Uhr heute, 9. September, kommen weitere Flüchtlinge in Schleswig-Holstein mit der Bahn an. Sie befinden sich derzeit auf dem Bahnhof in Flensburg.Bedingt durch einen aktuell beschlossenen Transport-Stopp in Richtung Dänemark seitens der Deutschen Bahn kam es dort zum Halt des Zuges und die Flüchtlinge verließen den Zug.Auch in Flensburg wird die Landespolizei noch heute den Menschen eine Unterkunft in Schleswig-Holsteins Erstaufnahmeeinrichtungen anbieten. Derzeit werden die Gespräche vorbereitet.Die Polizeiführung schließt Zwangsmaßnahmen aus. Maßnahmen wie die Feststellung der Personalien oder Platzverweise werden durch die Polizei nicht durchgeführt.Sandra Mohr,Rückfragen bitte an :Ministerium für Inneres und Bundesangelegenheiten Schleswig-Holstein, Landespolizeiamt Schleswig-Holstein, BAO Flüchtlinge Land SH - Öffentlichkeitsarbeit, Mühlenweg 166, 24118 Kiel, Telefon: 0431 160 61425, E-Mail:pressestelle.kiel.lpa@polizei.landsh.de

Oto tłumaczenie Marii z domu Znyk:Kiel (OTS) - około 17 rano dzisiaj, 9 września *2015r., przyjadą  pociągiem  następni  uchodźcy do  Szlezwiku-Holsztyn. Znajdują się oni obecnie na stacji we Flensburgu. W związku z aktualnie zatwierdzonym zastopowaniem transportu w kierunku Danii, pociągi kolei niemieckiej  Deutsche Bahn kończą tam bieg  a uchodźcy opuszczają pociąg. Również we Flensburgu policja landu Schleswig -Holstein jeszcze dzisiaj oferuje zakwaterowanie w Schleswig-Holstein i  wstępny odbiór uchodźców. Obecnie prowadzone są rozmowy.Kierownictwo policji wyklucza użycie środków przymusu. Działania  takie jak ustalanie personaliów-danych osobowych uchodźców lub  zleceń rozlokowania nie będą  przeprowadzane przez policję.Sandra Mohr

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 

Łowicz, 29.03.2016r.

 

Oświadczenie Polskiego Obywatelskiego Ruchu Oporu na okoliczność szykanowania  w Niemczech Marii z domu Znyk (Bejda) przez przedstawicieli prywatnej firmy handlowej “Landespolizeiamt Schleswig-Holstein”, symulującej instytucję państwową, policję.  

 

Dnia 29.03.2016r. ok godz.12.30 doszło we Flensburgu, Land Schleswig-Holstein, Niemcy,  do bezpodstawnego, bezprawnego zatrzymania oraz  nieuzsadnionego i bezprawnego wylegitymowania Marii z domu Znyk (Bejda), prawidłowo jadącej samochodem we Flensburgu, przez trzech nieumundurowanych osobników, jadących czarnym samochodem marki Volswagen na prywatnych numerach FL.(Flensburga).

 

Osobnicy  jechali za Marią z domu Znyk od miejsca wyjazdu z centrum Flensburga przez obwodnicę. Jechała ona lewą stroną dwupasmowej obwodnicy, ponieważ prawa strona była zajęta, a przy tym jadąc lewą stroną nie przekraczała dozwolonej szybkości ani nie blokowała drogi jadącemu za nią prywatnemu VW z trzema mężczynami, którzy przedstawili  się później  jako pracownicy Landespolizeiamt Schleswig-Holstein.

 

Gdy zbliżyła się do zjazdu na lewo na boczną ulicę, zobaczyła w lusterku wstecznym, że na szybie ich samochodu wyświetla się ”Stop! Policja!” Dwóch mężczyzn  doskoczyło do samochodu Marii i zażądało prawa jazdy.

 

Gdy Maria wyraziła zdziwienie, że podają się za policjantów a paradują w cywilnych strojach i poruszają się prywatnym samochodem, wtedy jeden z nich odsłonił swoją kurtkę i pokazał kamizelkę kuloodporną i zapytał czy też mają pokazać broń. Dopiero na  stanowcze jej żądanie okazali swoje legitymacje: prywatnej firmy handlowej  Landespolizeiamt Schleswig-Holstein.

 

Gdy okazali legitymacje Maria poinformowała ich, że nie są urzędnikami państwowymi ale są pracownikami prywatnej firmy handlowej BRD Gmbh,  zarejestrowanej w rejestrze we Frankfurcie a także w UPIK w Waszyngtonie. Dodała, że zaledwie reprezentują prywatną firmę Landespolizeiamt Schleswig-Holstein a przy tym odpowiadają prywatnie za łamanie praw ludzkich osoby wolnej Marii z domu Znyk (Bejda)

 

Maria  stwierdziła, że nie popełniła żadnego wykroczenia, ani żadnego przestępstwa aby ją zatrzymywano, legitymowano  a tym bardziej straszono bronią. Osobnicy ci zażądali okazania prawa jazdy ale nie żądali dowodu rejestracyjnego samochodu.

 

W związku z tym, że nie posiadała ze sobą prawa jazdy wyjęła więc dowód osobisty, który natychmiast jeden z nich wyrwał jej z rąk i oddalił się do stojącego z tyłu samochodu na prywatnych numerach. Wrócił po paru minutach stwierdzając, że nie może znaleść w systemie prawa jazdy.

 

Zażądali aby Maria pojechała do swojego mieszkania i wyniosła im do okazania swoje prawo jazdy a jej dowód bezprawnie przetrzymywali aż do końca ich działań, które trwały ok 30 minut. Napastnicy, pomimo usilnych żądań, nie chcieli oddać dowodu osobistego nawet w momencie gdy okazała prawo jazdy. Jeden z nich wyrwał brutalnie jej z rąk prawo jazdy, zaniósł do samochodu i oddał osobnikowi w czarnej kurtce, który przetrzymywał wcześniej wyrwany dowód osobisty.

 

Z chwilą gdy osobnicy podszywający się pod pilicjantów rozpoczęli zadawanie prywatnych pytań nie związanych z faktem zatrzymania pod pretekstem rzekomego złamania przepisów, Maria z domu Znyk odwróciła się w milczeniu i udała się bez dokumentów do swojego mieszkania.

 

Dopiero po pewnym czasie zorientowała się, że trójka napastników oddaliła sie z parkingu sprzed jej bloku a dokumenty Marii wraz z formularzem zapowiedzi bezpodstawnych, bezprawnych, nielegalnych  kar. Formularz ten nie przewiduje wpisywania jakichkolwiek danych osobowych. (Foto w załączeniu)

 

Skoro niepotrzebne były żadne dane personalne ani dane z dowodu osobistego ani dane z prawa jazdy do wypełnienia formularza zawiadamiającego o wykroczeniu to działania tych osobników świadczą nie tylko o przekroczeniu kompetencji ale także o działaniach bezprawnych, nielegalnych, mających na celu zastraszanie, szykanowanie, dyskryminację, są antypolonizmem i ksenofobią.  

 

Polski Obywatelski  Ruch Oporu oświadcza, że w związku z bezprawnym zagarnięciem na czas ponad 30 minut  dowodu osobistego Marii z domu Znyk (Bejda) istnieją podstawy do obaw, że niemiecki dowód osobisty Marii Bejda może zostać  wykorzystany do  działań operacyjnych służb specjalnych, do podszywania się innej osoby za Marię Bejda czy przypisywania czynów  innych osób na konto Marii Bejda.

 

Polski Obywatelski Ruch Oporu żąda:

 

 • żąda zaprzestania prześladowania, łamania praw ludzkich osoby wolnej, Marii z domu Znyk (Bejda), narodowości polskiej, zamieszkałej w Niemczech we Flensburgu.

 • żąda od ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie złożenia noty protestacyjnej na okoliczność dyskryminacji Polaków w Niemczech,  antypolskich, bezprawnych działań pracowników prywatnych firm handlowych w Niemczech symulujących instytucje państwowe policji w Szleswig-Holstein.

 • żąda od od szefów i pomocników prywatnych firm handlowych  BRD GmbH Kriminalamt Flensburg oraz Landespolizeiamt Schleswig-Holstein, odszkodowania w  wysokości 4 953 000 Euro (słownie: cztery miliony dziewięćset pięćdziesiąt  trzy tysiące  Euro) płatne w  terminie do 20 kwietnia 2016r nakonto :INTELIGO  50102055581111145677400062 za łamanie praw ludzkich, zgodnie z Międzynarodową taryfą odszkodowawczą.

https://wojdabejda.wordpress.com/2016/01/25/miedzynarodowa-taryfa-odszkodowawcza-za-lamanie-praw-ludzkich-w-stosunku-do-osoby

Szefowie  i pomocnicy prywatnych firm handlowych BRD GmbH z “prezydentem” Joachim Gauk na czele, Kriminalamt Flensburg oraz Landespolizeiamt Schleswig-Holstein są winni:

 • Winni szykanowania Marii z domu Znyk (Bejda) przez Kriminal Amt we Flensburgu, w związku z wysłaniem do Prokuratora Generalnego Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze skargi na agresję na Polskę, debellację jej terytorium, ludobójstwo na Narodzie Polskim, drogą emailową wyłącznie do adresata. Opis szykanowania Marii z domu Znyk (Bejda) w  linkach:

https://opolczykpl.wordpress.com/2014/03/28/skarga-na-agresje-na-polske-debelacje-terytorium-ludobojstwo-na-narodzie-polskim/ https://opolczykpl.wordpress.com/2014/03/27/niemiecka-policja-kryminalna-kontroluje-polityczne-wpisy-polakow-na-fb-pejsbuku/#comments https://piotrbein.wordpress.com/2014/03/30/szyakany-dla-polki-patriotki-w-niemczech-za-skarge-w-obronie-polski/ https://piotrbein.wordpress.com/2014/03/29/niemiecka-policja-kryminalna-wladze-bezpieczenstwa-niemiec-i-polski-pejsbuk-fb/ https://piotrbein.wordpress.com/2014/04/01/odpowiedz-bejdy-do-kripo/

 • Winni zabrania  dowodu osobistego i prawa jazdy w dniu  Marii z domu Znyk (Bejda) w dniu 29.03.2016r., wbrew woli.Z tego tytułu przysługuje odszkodowanie w wysokości 200 000 Euro od szefa i 50 000 Euro od pomocnika, zgodnie z pkt.26 Międzynarodowej taryfy odszkodowawczej za łamanie praw osoby ludzkiej.

 • Winni  podawania się za urzędników państwowych, wykonywania nieuprawnionych działań, bez posiadania statusu “urzędnika państwowego”.Z tego tytułu przysługuje odszkodowanie w wysokości 1000 000 Euro od szefa i 100 000 Euro od pomocnika, zgodnie z  pkt. 24 Międzynarodowej taryfy odszkodowawczej za łamanie praw osoby ludzkiej.

 • Winni dostarczania bezprawnej  i nielegalnej korespondencji, zawierającej  błędy formalne i fałszywe stwierdzenia.

” Dostarczanie, uznanych przez rezolucję ONZ A/RES/56/83 z dnia 28. stycznia 2002/ Artykuł 9, za nielegalne, wszelkich przesyłek firm pocztowych na usługach nielegalnego rządu w Niemczech, który jest spółką handlową wygasłą z dniem 25.12.2012r. jest najsurowiej zabronione i karalne !”

Z tego tytułu przysługuje odszkodowanie za każdy przypadek, minimum 1.000 Euro od szefa i 500 Euro od pomocnika, zgodnie z pkt.7 Międzynarodowej taryfy  odszkodowawczej za łamanie praw osoby ludzkiej.

 • Winni łamania praw człowieka - naruszenia godności ludzkiej, wbrew  z rezolucji ONZ 217 A  i / lub Europejskiej  Konwencji Praw Człowieka (EMRK).Z tego tytułu przysługuje odszkodowanie w wysokości 500.000 Euro od szefa i 150.000 Euro od pomocnika, zgodnie z  pkt. 47 Międzynarodowej taryfy  odszkodowawczej za łamanie praw osoby ludzkiej.

 • Winni szykanowania,  antypolonizmu, dyskryminacji wobec Marii z domu Znyk (Bejda).Z tego tytułu przysługuje odszkodowanie w wysokości 500.000 Euro od szefa i 100.000 Euro od pomocnika, zgodnie z pkt.17 Międzynarodowej taryfy  odszkodowawczej za łamanie praw osoby ludzkiej.

Maria z domu Znyk, Teresa z domu Znyk

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

POLSKI OBYWATELSKI RUCH OPORU

http://www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze ,https://wojdabejda.wordpress.com, http://polskiruchoporu.neon24.pl/

 

KOMENTARZE

 • -----dużo dowiedziałam się od Pani
  -człowiek już nie wie ,gdzie żyje i jakie ma prawa. Życzę Pani pomyślnie rozwiązania problemów. Serdecznie POZDRAWIAM :).
 • Treści są autorstwa dwóch pań a nie jednej!
  Serdecznie pozdrawiamy :

  Maria z domu Znyk, Teresa z domu Znyk

  Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”
  Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
  POLSKI OBYWATELSKI RUCH OPORU
  http://www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze ,https://wojdabejda.wordpress.com, http://polskiruchoporu.neon24.pl/
 • @ninanonimowa 07:27:12
  Szanowna Pani "anonimowa" !
  Serdecznie dziękuję za życzenia i pozdrowienia.

  Oby wszyscy Polacy, Niemcy, wszystkie ciemiężone narody doznały jak najszybciej olśnienia świadomości, że są wolnymi ludźmi i poprzez kontakt z boską energią miłości- energią ludzkich serc stworzyli Złotą Erę Dostatku, gdzie nie będzie już miejsca dla prześladowców !

  Wizualizujmy dochodzenie do stanu powszechnego panowania na Ziemi miłości, dobroci, mądrości, Boskiej Mocy !
  Boską energią naszych serc twórzmy w sobie i wokół siebie wibracje spokoju, pokoju, radości a to uporządkuje chaos obecnie panujący na naszej planecie.

  Łączę się z Panią serdecznymi myślami
  Maria z domu Znyk
 • Awaria licznika pod artykułem!!!
  Licznik stanął ok 12.00 na 592.
 • Stany Zjednoczone stworzyły ISIS. „A kto ich zbroił? Kto zbroił Syryjczyków walczących z Assadem„.
  http://infosa.pl/usa-stworzylo-isis-to-oni-ich-zbroili-putin-przerywa-milczenie-video/
  Putin na spotkaniu w Valdai International Discussion Club poruszył temat ISIS, jego wypowiedź wywołała wiele kontrowersji. Według Putina to Stany Zjednoczone stworzyły ISIS. „A kto ich zbroił? Kto zbroił Syryjczyków walczących z Assadem„.

  Władimir Putin w swojej wypowiedzi wykazał, że USA ma wielką zasługę w tym co teraz dzieje się w Syrii oraz w Europie. Według Putina w Syrii walczą najemnicy, którzy wcześniej zostali wyszkoleni oraz dozbrojeni przez Stany Zjednoczone.

  Najemnicy, którym USA płaciło, szkoliło oraz dostarczało im broń, teraz walczą po stronie ISIS,
  „NAJEMNICY WALCZĄ DLA STRONY, KTÓRA WIĘCEJ ZAPŁACI”– POWIEDZIAŁ PUTIN.
 • @LOWPORO 18:30:28
  Teraz znowu licznik stanął na 1669 !!!
 • Uruchomijmy swoje podświadomości i wizualizujmy wolność słowa na portalu Neon 24 !!!
  Szanowni Państwo !

  Z przykrością informujemy, że nie z naszej winy ani nie z winy życzliwego nam "fana wolności " zniknęły wszystkie jego komentarze spod naszych artykułów.

  Komentarze fana wolności zniknęły po opublikowaniu 30.03.2016r. 00:51 naszego artykułu pt.: Szykany Polki w Niemczech a wspieranie terrorystów z ISIS "

  Mamy nadzieję, że niebawem wszystkie komentarze fana wolności powrocą.

  Uruchomijmy swoje podświadomości i wizualizujmy wolność słowa na portalu Neon 24, którego właściciel Pan Ryszard Opara prezentuje się jako obrońca zatroskany o los Narodu Polskiego i Polski.

  Z serdecznymi pozdrowieniami dla wszystkich czytelników naszych artykułów, dla Pana Ryszarda Opary, dla administratorów i wszystkich blogerów Neon 24

  Maria z domu Znyk , Teresa z domu Znyk
  POLSKI OBYWATELSKI RUCH OPORU
 • @LOWPORO 20:12:56
  licznik stoi na 1710 !!!
 • @LOWPORO 08:44:07
  Liczniki stoją, nie ma możliwości usunięcia wpisu... O co tu chodzi? Czy ktoś wie co się dzieje na neonie? Kto jest za ten bałagan odpowiedzialny?
 • @Bara-bar 10:26:43
  Nie wiem czy liczniki ruszyly, bo nie sprawdzalam.
  Jednak opcja usun dziala juz. :)
 • @Bara-bar 12:08:11
  Licznik stoi na 1746 !!!
  Nikt nic nie wie co się dzieje?
 • @LOWPORO 23:51:51
  Musisz naprawić ta swoją maszynkę
  nasmarowac, bo bez tego ani rusz8-))))
 • @Husky 23:54:20
  A może lepiej byłoby bez tej maszynki ?
  Komu jest ona potrzebna?
  My z niej procentów i tak nie dostajemy ale nadzieję mamy... że kiedyś właściciel wrzuci nam coś niecoś do koszyczka na naszą dalszą społeczną działalność .. :)
  Oj, przydałoby się, przydało... chociażby na kamizelki ochronne.
 • @LOWPORO 00:05:23
  Ale czy te odsłony mają jakiekolwiek znaczenie.Dla kogo,czy aby nie piszemy by dyskutować tylko cieszyć się gwiazdkami czy odsłonami.te odsłony to normalny cyrk.Właśnie zauważyłem że w 2 minuty po opublikowaniu notki gość miał ich już ponad 400. To chore i dajmy sobie z tym spokój.
 • @Husky 00:11:41
  Zatrzymywanie licznika świadczy o manipulacji na tym portalu !
  Jest to niezgodne z prawem naturalnym ale i karnym a także z etyką dziennikarską !
 • @Husky 00:11:41
  Skoro to takie dla Was mederatorów bez znaczenia to zostawcie licznik w spokoju !!! Niech pokazuje faktyczne wejścia.
  Jaka stawka jest za licznik, za aktywnośc blogerów ?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930